Swiatzwierzat.pl
koziołek mały leży

facebook/Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Wystraszony koziołek ugryzł dziecko. W odwecie rzucano w niego kostką brukową

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Mały koziołek miał zachowywać się agresywnie w stosunku do ludzi. Zwierzę było do nich przyzwyczajone, jednak wypuszczone na wolność nie potrafiło się zachowywać. Agresywny koziołek miał terroryzować mieszkańców, wobec czego został przez nich surowo ukara

- Kolejny przykład głupoty i bezmyślności człowieka. Kilkanaście dni temu zostaliśmy poproszeni o przyjęcie koziołka, który terroryzował pewną miejscowość. Koziołek pogryzł dziecko a kilka innych osób poranił rogami. Wczoraj udało się koziołka odłowić i trafił do nas - informuje Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt na Facebooku.

Koziołek jest agresywny 

Koziołek miał zachowywać się agresywnie w stosunku do mieszkańców na, co ci nie pozostawali mu dłużni. Nad zwierzęciem znęcało się wiele osób. W koziołka rzucano kostką brukową, szarpano go za rogi, kopano, brutalnie przeganiano. Wzywano także policję do zwierzęcia. 

- Podejrzewamy, że kozioł został nieumiejętnie wychowany przez człowieka i wypuszczony na wolność nadal szukał pożywienia wśród ludzi. Ponoć nie przejawiał agresji, dawał się głaskać i karmić tym, których znał i wiedział, że nic złego od nich go nie spotka. Natomiast na agresję i bicie zaczął reagować agresją i bronił się atakując - informuje Stowarzyszenie.

Ranny koziołek schronienie znalazł w Leśnym Pogotowiu. Starcie z ludźmi zakończyło się dla niego fatalnie. Zwierzę ma oderwany kawałek ucha, drugiego nie ma do połowy, dużo otarć i bardzo poranione poroże. Koziołek na razie zachowuje się agresywnie, wobec czego pracownicy nie zbliżają się do niego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Czy zostanie wypuszczony na wolność?

Pracownicy stowarzyszenia mają nadzieję, że koziołek wróci kiedyś na wolność. Chcą nauczyć zwierzęcia samodzielności, dlatego wkrótce zostanie przeniesiony na duży wybieg, gdzie będzie miał ograniczony kontakt z człowiekiem do minimum. Zwierzę nie może ufać ludziom, oczekiwać od nich pożywienia. Ostatnia taka sytuacja zakończy się tragicznie dla niego. 

Jeśli koziołek nie będzie chciał żyć ze stadem i nie odnajdzie się na wolności zostanie w Ośrodku na stałe. Chcąc być na bieżąco, co słychać u koziołka polecamy obserwować fanpage na Facebooku Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Inne zwierzęta

Wąż Eskulapa - największy wąż występujący w Polsce

Czytaj więcej >
Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Inne zwierzęta

Szynszyla - uroczy i płochliwy gryzoń

Czytaj więcej >
delfiny

Inne zwierzęta

Martwe delfiny na plaży. Ghana rozpoczyna śledztwo

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - kurczątko

Inne zwierzęta

Potężny pożar na fermie drobiu. Ogień pochłonął kurnik, zginęło tysiące piskląt

Czytaj więcej >
Świat zwierząt

Inne zwierzęta

Sensacyjne odkrycie na "wyspie marzeń". Słodkie króliczki odnalazły skarb sprzed 9000 lat

Czytaj więcej >
Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Inne zwierzęta

Krogulec - szybki jak strzała postrach mniejszych ptaków

Czytaj więcej >