Swiatzwierzat.pl
Straż miejska

facebook/Straż Miejska Miasta Krakowa

Strażnicy miejscy uratowali nowo narodzone kociątko. Stało się częścią zespołu

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Nowo narodzone kociątko zostało uratowane dzięki ogromnej empatii i ludzkiej wrażliwość jaką wykazali się strażnicy miejscy. Maleńkiego mruczka przewieziono na komendę, gdzie w przerwie od obowiązków pracownicy sprawowali nad nim opiekę. Jak zadecydowano, uroczy pupil zostanie z nimi na dłużej.

Wspaniałą akcję strażników miejskich zrelacjonowano na mediach społecznościowych. Jak wynika z wpisu, wczorajszego ranka (tj. we wtorek, 4 maja) kotek został zauważony przez strażników miejskich na ulicy Mazowieckiej w Krakowie.

Mundurowi uratowali kociątko

Samotne zwierzątko było kompletnie przemarznięte, a ponadto nie reagowało na bodźce, przez co od samego początku rokowania nie były obiecujące.

Strażnicy postanowili jednak walczyć do końca i zrobić wszystko, co w ich mocy, by pomóc czworonogowi w potrzebie. Mały futrzak został zgarnięty z ulicy i przewieziony wprost na dyżurkę.

Wspólną decyzją ustalono, że odtąd każdy, kto znajdzie chociaż chwilę wolnego czasu, przejmuje opiekę nad malcem. Tym sposobem kociątko przez cały pobyt na komendzie było otoczone troską i rozpieszczane przez wszystkich pracowników.

Jak wspominają krakowscy strażnicy, znajdka w błyskawicznym tempie dała po sobie znać́, że starania nie poszły na marne. Najedzony, ogrzany, a przede wszystkim szczęśliwy kociak nabrał sił do psot i pieszczot.

Pan Kopytko

Aktywiści pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Pan Kopytko

CZYTAJ DALEJ

Mruczek dołączył do nowej rodziny

Mały, ale niezwykły zwierzak wykazał się wielką wolą walki, która szczerze wzruszyła strażników porządku publicznego. Czworonożny wojownik wkrótce zaczął się gramolić i z ochotą wypisaną na pyszczku łykał dawkowane strzykawką specjalistyczne mleko.

W ciągu zaledwie kilku godzin, spędzonych w towarzystwie strażników miejskich, podbił serca całego zespołu, a w szczególności jednej osoby. Dla wszystkich stało się jasne, że nie mogą ot tak oddać go do schroniska czy w ręce przedstawicieli fundacji.

Tego samego wieczora rozczulający kotek trafił do nowego domu. Został adoptowany przez dyżurnego, dlatego niewykluczone, że jeszcze nie raz odwiedzi zaprzyjaźnionych pracowników krakowskiej komendy.

- Teraz możemy powiedzieć - jest o niebo lepiej! A szansa na to, aby było bardzo dobrze jest spora - opisują uradowani strażnicy.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

reddit/u/kenlayne

Koty

Kot napędził właścicielom niezłego stracha. Jego zdjęcie stało się hitem w sieci

Czytaj więcej >
Kot w Wielkanoc

Koty

Czy mogę dać kotu jajko? Dowiedz się, o czym należy pamiętać w Wielkanoc

Czytaj więcej >
facebook/Best Friends Felines

Koty

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

Czytaj więcej >
pixabay/Kabo

Koty

Dlaczego kot kopie przy misce? Wyjaśniamy zachowania mruczka

Czytaj więcej >
Marlin

Koty

Świat oszalał na punkcie kota-pływaka. Nie straszna mu żadna fala (WIDEO)

Czytaj więcej >
Szczęśliwy kot

Koty

Jak poznać, że kot jest szczęśliwy? 8 znaków, że twój pupil ma u ciebie jak w raju

Czytaj więcej >