Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wędkarze przypadkiem złapali dwumetrowego krokodyla na wędkę. Nagranie mrozi krew w żyłach
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:57

Wędkarze przypadkiem złapali dwumetrowego krokodyla na wędkę. Nagranie mrozi krew w żyłach

Wędkarz
youtube/Ren Pedersen

Para wędkarzy z Queensland w Australii może pochwalić się do prawdy niewiarygodnym filmem z połowu ryb. Okazuje się, że wbrew ich oczekiwaniom na wędkę złapał się około dwumetrowy krokodyl różańcowy. Tego groźnego spotkania z pewnością nie zapomną do końca życia.

Podczas upalnego weekendu Ren Pedersen wypłynął z przyjacielem na Black River w Townsville, kiedy zauważył, że złapał „coś nietypowego”. Nic nie zapowiadało, by męski wypad na ryby przemienił się w starcie z śmiertelnie niebezpiecznym gadem.

Gigantyczny krokodyl zawisł na żyłce

Gdy mężczyzna poczuł opór, jego towarzysz natychmiast wyciągnął telefon i włączył nagrywanie. Kamera zarejestrowała moment, w którym drapieżnik powoli wynurza się na powierzchnię, a następnie szaleńczo miota się w wodzie. Chcąc uwolnić się z pułapki, jeszcze bardziej zaplątał się w żyłkę.

Wędkarz spróbował uwolnić zwierzę, jednak młody krokodyl napiął swoje ciało i obnażył szczęki. Ostrzegał w ten sposób, że pozostaje w pełnej gotowości, by zaatakować. Kiedy tylko zwęszył sposobność, złapał zębami za ręcznik i zaczął ponownie wierzgać na boki.

- Co mam zrobić, chwycić go za głowę?! - słychać pytanie na zamieszczonym w sieci filmie.

Walka z krokodylem trwała przez około trzy minuty, po których zdarzyło się szczęśliwe zakończenie. Drapieżnik w końcu został uwolniony, co uczczono okrzykami radości.

Zwierzę uciekło bez szwanku

Sprawą nietypowego połowu zainteresował się Departament Środowiska i Nauki stanu Queensland (DES). Przedstawiciele organizacji rządowej obejrzeli nagranie i z ulgą przyznali, że zwierzę wyszło z sytuacji bez obrażeń.

Należy podkreślić, że osobnik uchwycony na filmie należy do gatunku największych współcześnie żyjących gadów, a także jest największym drapieżnikiem na lądzie i rzekach całego świata. Samce krokodyli różańcowych mogą bowiem osiągać długość ponad 6 metrów i ważyć nawet 1360 kg.

Co interesujące, dane udostępnione przez Departament Środowiska i Nauki udowadniają, że od 1985 r. w regionie Queensland miało miejsce aż 41 ataków krokodyli różańcowych na ludzi - w 12 z nich ofiara poniosła śmierć, natomiast w pozostałych 29 na szczęście nie doszło do tragedii.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!