Swiatzwierzat.pl
Siostry

Melissa Laurie/Facebook

Meksyk: 28-latka w śpiączce po ataku krokodyla. W jej obronie stanęła siostra bliźniaczka

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Groźny wypadek w trakcie rejsu w Meksyku. Podczas podróży łodzią 28-letnia Melissa Laurie została zaatakowana przez gigantycznego krokodyla. Gad porwał ją z łodzi i wciągnął pod wodę, gdzie poważnie ranił. Na ratunek kobiecie rzuciła się jej siostra bliźniaczka, która otumaniła zwierzę.

Do wypadku doszło około 10 mil od Puerto Escondido w stanie Oaxaca, na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju. Miejsce to znane jest z opalizującego dna morskiego, które przyciąga zafascynowanych dziką przyrodą turystów.

28-latka zaatakowała krokodyla. Stawką było życie jej siostry

Dwie podróżniczki z Wielkiej Brytanii, Melissa i Georgia, płynęły po zmroku łodzią wycieczkową. Niespodziewanie jedna z turystek została zaatakowana i zniknęła pod wodą.

Ojciec sióstr wyjaśnił w rozmowie z "Daily Mail", że Georgia natychmiast rzuciła się na ratunek siostrze. Początkowo uderzała krokodyla pięściami po głowie, a następnie złapała za wiosło i uderzała nim zwierzę po pysku.

- Po kilku minutach znalazła Melissę unoszącą się twarzą w dół na powierzchni. Ale kiedy sprowadzała ją z powrotem na łódź, krokodyl zaatakował ponownie - relacjonuje ojciec bliźniaczek. - Georgia musiała walczyć z krokodylem. Ciągle uderzała go w głowę. Gad kilka razy też ją próbował ugryźć - wyjaśnił w rozmowie z "Daily Mail".

mops, basset

Najbardziej leniwe rasy psów. 10 idealnych towarzyszy do leżenia na kanapie

CZYTAJ DALEJ

Rodzina trafiła do szpitala

Po ataku krokodyla siostry bliźniaczki zostały przetransportowane do meksykańskiego szpitalu. Melissa Laurie obecnie znajduje się w śpiączce farmakologicznej, zaś Georgia została zwolniona wkrótce po leczeniu z powodu obrażeń rąk. Rodzina sióstr zdradziła, że stan jednej z nich pogorszył się po tym, jak rozwinęła się u niej sepsa.

- Miała dużo wody i trawy w płucach, ponieważ krokodyle próbują utopić ludzi - powiedziała starsza siostra turystek Hana Laurie w rozmowie z BBC Breakfast. - Ma kilka ran po ugryzieniu na brzuchu i nogach, niektóre z nich również zostały zakażone. Krokodylowi udało się rozerwać jej jelito, więc sytuacja jest dość stresująca.


Dodała również, że bliźniaczki padły ofiarą oszustwa. Jak później ustalono, przewodnik zarezerwowanej wycieczki nie posiada aktualnych uprawnień do pilotowania tak ryzykownych wypraw. Ponadto, naraził życie i zdrowie uczestników rejsu, zabierając ich w miejsce, w którym pływanie było niezalecane.

- One nie są naiwne. Georgia i Melissa mają doświadczenie w kontaktach ze zwierzętami, Georgia jest świetnym nurkiem, dlatego naszym zdaniem to właśnie dzięki temu udało jej się uratować jej życie - zaznacza ich starsza siostra.

Jak informuje rzeczniczka brytyjskiej dyplomacji, rodzina została objęta pomocą brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Strona GoFundMe założona przez Hanę w celu zebrania pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia bliźniaków zebrała dotąd prawie 38 000 funtów.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >