Swiatzwierzat.pl
Antylopa

AFP/EAST NEWS

Prześliczne i rzadkie zwierzę urodziło się w Warszawskim Zoo. Trwa wybór imienia, nadal można głosować

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Cudowne wieści z Warszawskiego Zoo. Trwa babyboom i nowe zwierzaki rodzą się jeden po drugim. Teraz na świat przyszło niezwykłe stworzenie rodem wprawdzie z Afryki, ale z metryką czysto warszawską (albo raczej "warsiawską").

- It' a girl! - "To dziewczynka!", ogłosili w poście na oficjalnym profilu Facebook Warszawskiego Zoo opiekunowie niezwykłego zwierzątka.

Ares

Bohaterski labrador wykrył przemyt na ogromną skalę. Wartość towarów robi wrażenie

CZYTAJ DALEJ

To niezwykle rzadki gatunek

W połowie miesiąca w Warszawskim Zoo na świat przyszła antylopa bongo. Jej narodziny wzbudziły zachwyt nie tylko wśród pracowników Zoo, ale też bywalców ogrodu i internautów. Trzymane dotąd w tajemnicy, narodziny antylopy ogłoszono dziś oficjalnie na Facebooku. Zwierzątko jest tak urocze, że okrzyknięto je "boNginią".

To niezwykła wiadomość, ponieważ antylopy bongo podgatunku górskiego to bardzo rzadkie zwierzęta. Na wolności spotkać je można tylko w porośniętych lasem górach Kenii. Można, ale raczej się nie spotka - zostało ich już tylko około osiemdziesięciu sztuk! Antylopy bongo to obecnie gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem i nie minie wiele czasu, nim całkowicie znikną z powierzchni Ziemi, przynajmniej na wolności.

Populacja antylop bongo odradza się powoli w ogrodach zoologicznych. Urodzona w tym miesiącu afrykańska księżniczka to siostrzyczka Molly i córka Franka oraz Walkirii, pary antylop bongo, stanowiącej dumę Warszawskiego Zoo. Walkiria, zwana Walą, wydała na świat już trzy córki, wszystkie stanowią ozdobę Warszawskiego Zoo.

Radosna wieść po kilku dniach skrywania tajemnicy

Jak piszą opiekunowie antylop bongo na Facebooku, Wala jest świetną matką i bardzo troskliwie zajmuje się swoimi dziećmi. To właśnie ze względu na nią narodziny małej antylopy nie były dotąd nagłaśniane. Matka nie odstępowała swej córeczki na krok i nie wystawiała jej na widok publiczny na wybiegu.

Teraz jednak mała antylopa jest już na tyle silna, że może samodzielnie brykać po wyznaczonym terenie i prezentować się gościom Zoo.

Internauci są zachwyceni pierwszym krótkim wideo ukazującym małą antylopę bongo, zamieszczonym na Facebooku Warszawskiego Zoo.

- Cudna jest ta czuła mama! Dużo zdrówka dla całej rodzinki - napisała jedna z internautek pod fejsbukowym postem.

Trwa głosowanie na imię dla antylopy

Mała antylopa nie ma jeszcze imienia. Jej opiekunowie ogłosili na Facebooku konkurs, w którym każdy może zagłosować na jedno z czterech imion. Propozycje brzmią:

Maggie, bo, jak piszą opiekunowi, antylopka jest magicznie piękna;

Melody, bo zwierzątko ma duże uszy i świetny słuch;

Moderna na pamiątkę niezwykłych czasów, w których antylopa przyszła na świat;

Milka, bo zwierzątko ma białe znaczenia na pyszczku i jest słodkie jak czekolada.

Imiona zostały zaproponowane przez internautów i teraz to internauci mogą głosować nad tym, jak ostatecznie zostanie nazwana najmłodsza warszawska antylopa bongo.

Zasady głosowania zostały przedstawione przez opiekunów antylopy w poście na Facebooku. Głosowanie trwa do godz. 10:00 w poniedziałek 28 czerwca! Wyłonione zostaną dwa imiona, z których potem w ankiecie na Facebooku internauci wybiorą ostatecznie imię dla zwierzątka.

Nowe imię dla "boNgini" zostanie ogłoszone we wtorek 29 czerwca, czyli w dniu, w którym antylopa ukończy dwa tygodnie.

Zobacz post na Facebooku z regulaminem glosowania:

Obejrzyj też filmik ukazujący najmłodszą warszawską antylopę bongo:

Źródło: Facebook.com/WarszawskieZOO

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >