Swiatzwierzat.pl
Dzik

Wildpark Mehlmeisel Waldhaus

Słynny dzik z bawarskiego rezerwatu z czystą kartą. Już nie nazywa się Putin

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

We wtorek władze rezerwatu Waldhaus Mehlmeisel w Bawarii zdecydowały pozbyć się Putina, oczywiście w bezkrwawy sposób. Mowa bowiem o 200-kilogramowym dziku, który trzy lata temu otrzymał imię po prezydencie Rosji Władimirze Putinie ze względu na swoje pochodzenie. Internauci wybrali mu nowy przydomek.

We wtorek w bawarskim rezerwacie przyrody odbyła się oficjalna ceremonia zmiany imienia jednego z podopiecznych. Putin, bo tak dotychczas nazywał się jeden z dzików, nie ma już nic wspólnego ze znienawidzonym symbolem inwazji na Ukrainę, oprócz pochodzenia.

Słynny Dzik Putin z niemieckiego rezerwatu dostał nowe imię

Wildpark Mehlmeisel to rezerwat przyrody, w którym zwiedzający mogą podziwiać dzikie stworzenia ze zwisających nad ziemią kładek. Trzy lata temu o parku zrobiło się głośno w ogólnoświatowych mediach po tym, jak jednego z podopiecznych nazwano... Putin.

Jak przyznają władze rezerwatu, w obliczu bieżących zdarzeń za wschodnią granicą przedstawianie zwierzęcia stanowiło problem. Wywoływanie zwierzęcia stało się niezręczne, zwłaszcza w obecności gości z Ukrainy.

Opiekunowie dzika, który otrzymał imię po rosyjskim prezydencie, postanowili zwrócić się do internautów z prośbą o wybranie mu nowego przydomku. W konkursie wzięło udział ponad 2,5 tys. osób. Wśród nich znalazły się takie pomysły jak Zełenski czy Kliczko, ale finalnie wygrał "Eberhofer".

Nosorożec

Mały nosorożec znalazł przyjaciela innego gatunku. „O tej historii powinien powstać film"

CZYTAJ DALEJ

Żegnaj, Putin! Witaj, Eberhofer

Podczas uroczystości nadania nowego imienia zwierzęciu nie zabrakło oczywiście tortu z jego ulubionym przysmakiem, a mianowicie marcepanem i przyprawą maggi.W wydarzeniu wzięli także udział niemieccy kabareciarze, którzy żartowali, że trzeba było przechrzcić Putina, bo "żadna świnia nie zasługuje na takie imię". Nowe, zaszczytne imię dzika nawiązuje do policjanta z popularnej bawarskiej serii kryminałów.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Źródło: Wildpark Mehlmeisel Waldhaus

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >