Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Słynny dzik z bawarskiego rezerwatu z czystą kartą. Już nie nazywa się Putin
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.04.2022 12:30

Słynny dzik z bawarskiego rezerwatu z czystą kartą. Już nie nazywa się Putin

Dzik
Wildpark Mehlmeisel Waldhaus

We wtorek władze rezerwatu Waldhaus Mehlmeisel w Bawarii zdecydowały pozbyć się Putina, oczywiście w bezkrwawy sposób. Mowa bowiem o 200-kilogramowym dziku, który trzy lata temu otrzymał imię po prezydencie Rosji Władimirze Putinie ze względu na swoje pochodzenie. Internauci wybrali mu nowy przydomek.

We wtorek w bawarskim rezerwacie przyrody odbyła się oficjalna ceremonia zmiany imienia jednego z podopiecznych. Putin, bo tak dotychczas nazywał się jeden z dzików, nie ma już nic wspólnego ze znienawidzonym symbolem inwazji na Ukrainę, oprócz pochodzenia.

Słynny Dzik Putin z niemieckiego rezerwatu dostał nowe imię

Wildpark Mehlmeisel to rezerwat przyrody, w którym zwiedzający mogą podziwiać dzikie stworzenia ze zwisających nad ziemią kładek. Trzy lata temu o parku zrobiło się głośno w ogólnoświatowych mediach po tym, jak jednego z podopiecznych nazwano... Putin.

Jak przyznają władze rezerwatu, w obliczu bieżących zdarzeń za wschodnią granicą przedstawianie zwierzęcia stanowiło problem. Wywoływanie zwierzęcia stało się niezręczne, zwłaszcza w obecności gości z Ukrainy. Opiekunowie dzika, który otrzymał imię po rosyjskim prezydencie, postanowili zwrócić się do internautów z prośbą o wybranie mu nowego przydomku. W konkursie wzięło udział ponad 2,5 tys. osób. Wśród nich znalazły się takie pomysły jak Zełenski czy Kliczko, ale finalnie wygrał "Eberhofer".

Żegnaj, Putin! Witaj, Eberhofer

Podczas uroczystości nadania nowego imienia zwierzęciu nie zabrakło oczywiście tortu z jego ulubionym przysmakiem, a mianowicie marcepanem i przyprawą maggi.

W wydarzeniu wzięli także udział niemieccy kabareciarze, którzy żartowali, że trzeba było przechrzcić Putina, bo "żadna świnia nie zasługuje na takie imię". Nowe, zaszczytne imię dzika nawiązuje do policjanta z popularnej bawarskiej serii kryminałów.

Źródło: Wildpark Mehlmeisel Waldhaus

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!