Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Szczenięta

Szczenięta

Prześwietlenie
17.03.2024 11:59 Szczeniak nie przestawał wymiotować. Prześwietlenie żołądka zaniepokoiło lekarzy

Właściciele czteromiesięcznego szczenięcia spostrzegli niepokojące dolegliwości u swojego podopiecznego. Pies wymiotował i był apatyczny, a na domiar złego stracił apetyt. Po umówieniu wizyty w gabinecie i wykonaniu prześwietlenia lekarz weterynarii nie miał wątpliwości, co dolega czworonożnemu pacjentowi. Konieczne było natychmiastowe podanie środka wymiotnego. 

Szczenięta shih tzu
24.02.2024 13:44 Była przekonana, że kupuje wymarzonego psa. Została oszukana

Miłośniczka zwierząt postanowiła spełnić swoje marzenie o posiadaniu czworonożnego przyjaciela. Kupiła więc upragnionego szczeniaczka rasy shih tzu. To, co z niego wyrosło, przeraża wszystkich mijających ją na spacerach ludzi. To miał być milutki, słodki piesek. Niestety, kobieta padła ofiarą oszustów. 

Oprawca Piorunka usłyszał wyrok
06.12.2023 10:13 Zaczęło się od libacji, potem wyrzucił Piorunka z 2. piętra. Nie do uwierzenia, co go za to spotka

Na osiedlu przy ulicy Marii Gajl w Radomiu (woj. mazowieckie) podczas alkoholowej libacji z okna na drugim piętrze wyrzucono szczeniaka. “Mieszkańcy płakali, zdając nam relację” - informowali wówczas wolontariusze z Fundacji dla Szczeniąt Judyta, którzy zaopiekowali się skrzywdzonym zwierzęciem. Piorun ma uszkodzony kręgosłup, co pozbawiło go szansy na odzyskanie pełnej sprawności. W Sądzie Rejonowym w Radomiu właśnie zapadł wyrok dla jego oprawcy.

Znaleziono szczenięta porzucone w worku
18.10.2023 11:21 Pogranicznicy znaleźli worek tuż przy drodze. Kiedy odwiązali sznurek, aż żal ścisnął ich serca

Co można znaleźć w worku porzuconym w przydrożnym rowie? Większość z nas prawdopodobnie spodziewałaby się zobaczyć stertę śmieci czy zużyte sprzęty RTV i AGD. Funkcjonariusze Straży Granicznej mieli jednak przeczucie, że sprawa jest poważniejsza. Otwarłszy worek, dokonano przerażającego odkrycia. W środku znajdowały się szczenięta pozostawione na pewną śmierć. To nie koniec ich historii.

Szczenięta trzymały się zawsze razem, ale do czasu
27.08.2023 16:24 Szczeniaczek woła o pomoc, próbując przekrzyczeć deszcz. Nie rozumie, że jego płacz nic już nie zmieni

Przez odgłosy ulewnych opadów deszczu przebijał się rozpaczliwy krzyk wzywający pomocy. “Ratuj mojego przyjaciela!” - zdawało się prosić bezbronne stworzenie, które nie odstępowało nieprzytomnego psiaka ani na krok. Szczeniaczek pozostał oddany swojemu umierającemu koledze, nie będąc w stanie nawet wyobrazić sobie swojej przyszłości bez jego towarzystwa. Postawa małego czworonoga ujęła internautów za serca. 

Szczeniak próbował zwrócić na siebie uwagę nieznajomego mężczyzny
09.08.2023 16:29 Ciemna postać przemknęła obok żłobka. W pobliżu grasowały kojoty, "Modliłem się, aby nazajutrz nadal tam był"

Ogrodnik zatrudniony przez placówkę opiekuńczą dla małych dzieci zajmował się pielęgnacją rzędu roślin, aż w pewnym momencie poczuł na sobie czyjeś spojrzenie. Mężczyzna miał nieodparte wrażenie, że ktoś przygląda mu się z ukrycia. Z bezpiecznej odległości przyglądał mu się kudłaty pies. Chociaż pracownik usiłował do niego podejść, przestraszone zwierzę natychmiast uciekło. Obawiał się, że zwierzakowi może grozić niebezpieczeństwo, zważywszy na polujące w okolicy kojoty. Nie mógł dopuścić do tego, by było to ich ostatnie spotkanie. 

suczka
14.12.2019 16:20 Suczka przedwcześnie urodziła szczeniaki, musiano wsadzić je do inkubatora. Jej zachowanie jest wręcz niemożliwe

Suczka o imieniu Kuma urodziła o wiele wcześniej, niż powinno to nastąpić. Aby szczeniaczki spokojnie mogły dojść do siebie, trzeba było umieścić je w inkubatorze. Jej zachowanie zszokowało wszystkich. Zwierzęta potrafią dać naprawdę wiele miłości. Tak jak ludzie, w szczególności otaczają nią swoje potomstwo. Na nagraniu, które trafiło do internetu, można zobaczyć czym jest prawdziwa, matczyna troska.