Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Małpa

Małpa

szympansica z martwym młodym w zoo
22.05.2024 14:27 Szympansica straciła młode zaraz po narodzinach. Od 3 miesięcy go nie opuszcza

Mieszkająca w hiszpańskim zoo szympansica Natalia doczekała się narodzin kolejnego potomka. Niestety jej młode, podobnie jak poprzednie potomstwo, zmarło kilka dni po przyjściu na świat. Pogrążona w żałobie samica nie rozstaje się z ciałem swojego dziecka. Odwiedzający ogród turyści są zszokowani widokiem martwego zwierzęcia. Pracownicy placówki wyjaśnili, dlaczego tym razem nie mają zamiaru interweniować. 

kobieta i makak
02.04.2024 15:37 Od tragedii dzieliły ją sekundy. Kobieta wpędziła małpę w zakłopotanie

Wydawać by się mogło, że podczas karmienia małpy, szczególnie w otoczeniu dziesiątek innych turystów, można czuć się bezpiecznie. Nic bardziej mylnego. Mimo stałego nadzoru przewodników nie każdą sytuację da się przewidzieć. Turystka z Wielkiej Brytanii konsekwencje nadmiernego zaufania do dzikich zwierząt odczuła na własnej skórze. Bliskie spotkanie z makakiem berberyjskim nieomal przypłaciła własnym palcem.

Zagadka
02.12.2023 14:13 Jedna małpka różni się od pozostałych. Spróbuj wskazać ją w mniej niż 10 sekund!

Zagadki na spostrzegawczość wracają do łask. Jedną z łamigłówek, która okazała się być ogromnym wyzwaniem dla tysięcy internautów jest niepozornie wyglądająca ilustracja z małpkami. Sprawdź, czy Ty jesteś w stanie sprostać wyzwaniu, które na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie dla małych dzieci. 

3-latka porwana przez zwierzę
01.11.2023 15:59 Na minutę spuścili dziecko z oczu. 3-latka porwana przez zwierzę, zaciągnęło ją nad krawędź klifu

3-letnia dziewczynka została porwana. Opiekunowie spuścili ją z oczu tylko na chwilę, ale to wystarczyło, żeby dziecko rozpłynęło się w powietrzu. Zrozpaczeni rodzice rozpoczęli poszukiwania, które miały przynieść nieoczekiwane rezultaty. Tajemniczy porywacz okazał się… nie być człowiekiem. Znaleziona na krawędzi klifu dziewczynka została uprowadzona przez małpę.

Nietypowy jeździec usiadł na grzbiecie jelenia
19.09.2023 09:46 Po co komu samce? Aż ciężko uwierzyć, kto dosiadł jelenia. To już nie wyścigi, ale leśne rodeo

Okazuje się, że w świecie przyrody więź koni z ludźmi wcale nie jest taka wyjątkowa. Przekonał się o tym fotograf, któremu udało się uwiecznić na zdjęciu niezwykłą relację zwierząt, których nie podejrzewano o bliską przyjaźń. Pojawił się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i zaobserwował “leśne rodeo” na grzbiecie jelenia. Wyjątkowe zdjęcie wzbudziło zachwyt nie tylko internautów, ale także naukowców, którzy odpowiedzieli na ważne pytanie: co tak właściwie stało się na zdjęciu?

Mężczyźni w trakcie wypoczynku trafili na tonące zwierzę
26.07.2023 10:59 Najpierw zauważyli ogon, potem małą główkę. Wędkarze rzucili się na ratunek tonącemu zwierzakowi

Koledzy chcieli skorzystać z wolnego czasu i udać się na ryby. Traf chciał, że złowili znacznie większy okaz, niż się spodziewali. Płynąc rwącą rzeką napotkali na swojej drodze zwierzę. To nie ryba, a… pies? Chociaż nadal nie do końca wiedzieli, z jakim zwierzęciem mają do czynienia, dobre serce zwyciężyło i postanowili pomóc mu dobić do brzegu.

Charla Nash i szympans Travis
27.04.2023 13:01 Szympans był wychowywany jak dziecko. Zwierzę pokiereszowało ją tak dotkliwie, że straciła pół twarzy i ręce

Szympans o imieniu Travis niemal od momentu przyjścia na świat był otoczony ludźmi. Nosił swetry, pił wino z kieliszka, a nawet występował w reklamach, co uśpiło czujność jego opiekunów. Gdy osiągnął dojrzałość, przestał być słodką małpką. O nieprzewidywalności dzikiego zwierzęcia na własnej skórze przekonała się 55-letnia Charla Nash. Zmasakrowana przez szympansa kobieta cudem przeżyła. Zapis rozmowy właścicielki Travisa z dyspozytorem medycznym mrozi krew w żyłach.Dramatyczny finał “zabawy w dom” stanowi niezaprzeczalny dowód na to, iż dzikie zwierzęta nie powinny być uczłowieczane. Sprowadzając je do roli przyjaciół czy substytutu dziecka, nie dajemy im przyzwolenia na bycie sobą - a w dzikości kryje się przecież nieprzewidywalność, natura i wolność w jednym. 

Orangutanica Pony
07.02.2023 12:38 Uczynili z orangutanicy Pony niewolnicę seksualną. Za stosunek ze zwierzęciem płacili 3 dolary

Poznajcie Pony - samicę orangutana, którą porwano niedługo po narodzinach i sprowadzono do małej wioski na Borneo. Tam trafiła do jednego z domów publicznych, gdzie przykuto ją do łóżka łańcuchami, przebierano w sukienki i zmuszano do odbywania stosunków seksualnych z klientami. Trwający 6 lat horror został przerwany przez aktywistów. Założona w 1991 roku Fundacja Borneo Orangutan Survival (BOS) jest największą na świecie organizacją zajmującą się ochroną orangutanów borneańskich. W 2003 roku jej członkowie otrzymali informacje o haniebnym procederze dotyczącym wykorzystywania seksualnego dzikich zwierząt. Orangutanicę Pony od dzieciństwa zmuszano do prostytucji w indonezyjskim domu publicznym.

Małpka
24.08.2022 13:53 Nagrali pierwszą kąpiel małpki kapucynki. Nawet nie chwilę nie rozstała się ze swoim przyjacielem

Nala to młodziutka kapucynka czubata, która została uratowana z rąk handlarzy i zamieszkała w sanktuarium dla małp. Wolontariusze nagrali nową podopieczną podczas pierwszej kąpieli. Od momentu publikacji film na Youtube odtworzono ponad 19 mln razy.Jennifer T. Hall, pracownica sanktuarium dla małp Monkey Shelter w Las Vegas w stanie Nevada, zdaje się mieć najlepszy zawód na świecie. Do jej obowiązków należy kąpanie małych kapucynek i czyszczenie ich przed badaniem u weterynarza. Dzięki kanałowi w serwisie Youtube możemy zajrzeć za kulisy jej pracy i lepiej poznać te fascynujące stworzenia.

Sylwester
01.01.2020 18:56 Tragedia w Sylwestra, fajerwerki doprowadziły do piekła. „Wszystkie zwierzęta zginęły”

Sylwester w ogrodzie zoologicznym zakończył się istną tragedią. Fajerwerki doprowadziły do piekła w małpiarni. Petardy wywołały pożar, w którym zginęły wszystkie zwierzęta. Niewyobrażalna gehenna miała miejsce tuż po północy. Wszystkie zwierzęta zginęły – napisała dyrekcja zoo w oficjalnym oświadczeniu. Fajerwerki puszczane doszczętnie zniszczyły małpiarnię. 30 bezbronnych zwierzaków spłonęło żywcem lub wymagało natychmiastowego uśpienia. Ogień zauważony został przez mieszkańców w Sylwestra. Kiedy straż pożarna dotarła na miejsce, na jakiekolwiek działania i próby ratunku było już za późno.

Małpa
31.12.2019 10:50 Małpka żyje na…grzbiecie psa. Zostali najlepszymi przyjaciółmi, są nierozłączni

Małpa i pies to najlepsi przyjaciele. Być może zabrzmi to absurdalnie, ale mała małpka postanowiła, że całe swoje życie spędzi na grzbiecie psa. Od tej pory stali się nierozłącznymi kompanami, którzy każdą możliwą chwilę spędzają wspólnie. Trzeba przyznać, że widok ten jest naprawdę uroczy. Małpa i pies zostali najlepszymi przyjaciółmi, którzy nie odstępują się na krok. Chociaż brzmi to niewiarygodnie, tak bliska relacja między dwoma zupełnie różnymi gatunkami jest, jak najbardziej możliwa. Co więcej, potrafią wyciągnąć do siebie pomocną dłoń niemal w każdej sytuacji. Taka przyjaźń to prawdziwy skarb, o którą naprawdę warto, jest zawalczyć.

małpa
27.11.2019 16:25 Naukowcy chcą krzyżować małpę z człowiekiem w Chinach. Przeznaczenie hybrydy mrozi krew w żyłach

Małpa skrzyżowana z człowiekiem — chociaż brzmi jak problem z filmu sci-fi, to coś, co wydarzyło się naprawdę. Kontrowersyjny eksperyment został przeprowadzony przez naukowca z amerykańskiego instytutu, ale odbył się w Chinach by „uniknąć problemów z prawem”. Istnienie hybrydy oburza wielu, ale według jej stwórcy ma ratować życia ludzkie. Wcześniej profesor Izpisúa Belmonte pracował nad stworzeniem embrionów świni i owcy, zawierających ludzkie komórki. To rozwiązanie ma na celu stworzenie zwierzęcia, zdolnego do wykształcenia ludzkich organów. Do tej pory eksperymenty te kończyły się fiaskiem, jednak małpa jest genetycznie dużo bardziej zbliżona do człowieka.

małpa
20.11.2019 12:48 Małpa z „ludzką twarzą”. Ma 19-lat, a jej wyraz twarzy przypomina miny mężczyzny

Małpa o twarzy do złudzenia przypominającej ludzką zyskała sławę na całym świecie, kiedy w sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jakie miny potrafi stroić. Wygląda jak niezadowolony z życia stary kawaler — co właściwie jest prawdą. Dziewiętnastolatek już dawno wszedł w wiek średni, jednak dalej nie może znaleźć sobie żony. Pracownik ogrodu zoologicznego poinformował, że małpa nie otrzyma żadnego specjalnego traktowania ze względu na to, jak ogromną atrakcją stała się ostatnimi czasy. Wciąż pochłaniają goj jego ulubione zajęcia — zabawa w błocie i rozbijanie orzechów. Strojenie oburzonych min na nic mu tutaj nie pomoże, jego opiekunowie są nieugięci.