Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Krowa

krowa
10.06.2024 14:23 Tak wygląda najdroższa krowa świata. Jej wyjątkowość tkwi nie tylko w wyglądzie

Śnieżnobiała Viatina-19 wśród hodowców uchodzi za ucieleśnienie krowiego ideału. Na niedawno odbytej aukcji została sprzedana za rekordową sumę 4,2 milionów dolarów, pobijając swój własny rekord. Warto podkreślić, że bohaterka wyjątkowość zawdzięcza nie tylko wyglądowi. Rasa Nelore charakteryzuje się także innymi, niezwykle pożądanymi przez inwestorów cechami.

cielę
10.05.2024 12:07 Podczas zaćmienia przyszło na świat wyjątkowe cielę. Niesamowite, co ma na czole

Podczas zaćmienia słońca — zjawiska, które występuje na niebie tylko raz na kilka lat, przyszło na świat wyjątkowe cielę. Mała krówka urodziła się na terenie Kanady. Niektórzy uważają, że astronomiczne zdarzenie zostawiło na jej czole charakterystyczny znak. Ciężko tu mówić o zbiegu okoliczności. 

Krowy
23.03.2024 12:53 Ile krowa ma żołądków? Wszyscy powtarzają, że cztery, a jest zupełnie inaczej

Jak wygląda krowa, każdy wie. Wśród osób mających styczność z bydłem domowym nie brakuje jednak ciekawskich, którzy zadają sobie dość powszechne pytanie odnośnie anatomii tych zwierząt, a mianowicie: ile krowa ma żołądków? Czy aby na pewno cztery, jak zwykło się mówić? Nie jest to do końca prawdą. Czym więc różni się unikalny system trawienny przeżuwaczy od innych ssaków? Rozwiewamy wątpliwości.

"Rolnicy. Podlasie" Andrzej z Plutycz
24.01.2024 10:28 Andrzej z Plutycz pokazał swoje zwierzęta. Internauci nie gryźli się w język, "Antyreklama życia na wsi"

Andrzej z kultowego programu “Rolnicy. Podlasie” razem ze swoim ojcem Gienkiem Onopiukiem hodują w gospodarstwie w Plutyczach konie, kury, kaczki, gęsi, a ich dumą są niebieskie krowy. Choć nie raz zachwycili widzów swoimi pomysłami na uprawę ziemi, to opieka nad zwierzętami najwyraźniej nie jest ich mocną stroną. Widzowie są oburzeni tym, jak rolnik dba o swoje zwierzęta.

Akcja ratunkowa na zamarzniętym stawie
21.01.2024 16:28 Lód pękał pod ciężarem przerażonego cielaka. Kowboj rzucił się na ratunek, w ruch poszło lasso

Każdego roku w sezonie zimowym dochodzi do wypadków związanych z kruchym lodem na zbiornikach wodnych. Niestety wpadnięcie do mającej zaledwie kilka stopni Celsjusza wody dość często kończy się tragicznie. Cielę wybiegło na zamarzniętą sadzawkę i nie było w stanie samodzielnie zejść z tafli zbiornika. Z pomocą ruszył mu kowboj. Mężczyzna uzbrojony w lasso udowodnił, że niepotrzebna mu peleryna, by zostać bohaterem. 

Nagroda dla sportowca
20.12.2023 09:34 Nie tylko statuetka za wygraną. Narciarka otrzymała żywe zwierzę, nie wszystkim się to podobało

Tegoroczny Puchar Świata w narciarstwie alpejskim wywalczyła Jasmine Flury. Reprezentująca Szwajcarię narciarka otrzymała w nagrodę nie tylko puchar. Podczas ceremonii wręczania nagród we francuskim Val d'Isere w jej ręce przekazano… cielę. Ten pomysł nie spodobał się części kibiców oraz internetowej społeczności. W sieci zawrzało. Wiadomo już, co stanie się z żywym trofeum. 

krowa
27.03.2020 13:29 Mała krowa uciekła przed okropnym losem. Niesamowite, kto postanowił ją przygarnąć

Większość z nas zapewne je mięso. Jednak nawet pomimo tego, ciężko nam powstrzymać łzy na myśl o tym, co przeżyła ta krowa. Trzeba przyznać, zdecydowanie pomaga fakt, że zwierzątko jest doprawdy urocze. A jej przygoda naprawdę dosyć niezwykła i zaskakująco zagmatwana. Krowa uniknęła losu, który najczęściej spotyka przedstawicieli jej gatunku, dzięki własnemu sprytowi. Nikt nie spodziewał się, że zwierzęciu uda się przetrwać w dosyć trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. A jednak okazało się, że pomoc przyszła z dość nieoczekiwanej strony.

krowa
12.01.2020 19:46 Mała krowa uciekła z rzeźni. Niesamowite, kto postanowił ją przygarnąć

Krowa uniknęła losu, który najczęściej spotyka przedstawicieli jej gatunku, dzięki własnemu sprytowi. Nikt nie spodziewał się, że zwierzęciu uda się przetrwać w dosyć trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła. A jednak okazało się, że pomoc przyszła z dość nieoczekiwanej strony. Większość z nas zapewne je mięso. Jednak nawet pomimo tego, ciężko nam powstrzymać łzy na myśl o tym, co przeżyła ta krowa. Trzeba przyznać, zdecydowanie pomaga fakt, że zwierzątko jest doprawdy urocze. A jej przygoda naprawdę dosyć niezwykła i zaskakująco zagmatwana.

suczka
07.12.2019 16:55 Pies został wychowany przez krowę. Gdy właściciele ją sprzedali, psiak postanowił ją odnaleźć

Pies został wychowany przez… krowę, która stała się jego najlepszą przyjaciółką. Kiedy właściciele sprzedali ją, zwierzak nie mógł sobie poradzić z tęsknotą. Ich historia pokazuje, jak silne uczucia potrafią odczuwać zwierzęta. Lęk separacyjny może być spowodowany tęsknotą do właściciela, ale także do innego zwierzęcia! Pies to bardzo wrażliwe zwierzę, które szybko przywiązuje się do właściciela czy reszty stada. Ten nietypowy duet wzrusza do łez.

polacy
01.12.2019 16:46 Poszedł do stajni i przepadł. Gdy go znaleźli, nie mogli uwierzyć, co robił z krową

Chłopak wychował się na wsi i zawsze wiele czasu spędzał w otoczeniu zwierząt, ale nawet pomimo tego, jego rodzice nie spodziewali się takiego widoku, kiedy któregoś dnia odnaleźli go w stajni. Zdjęcie 15-latka szybko stało się viralem, podbijając serca wszystkich Internautów. Młody chłopak wychował się na farmie w amerykańskim stanie Iowa i od dziecka zajmował zwierzętami. Nie był to dla niego przykry obowiązek, a czysta przyjemność, jako że chłopak uwielbia stworzenia, którymi się zajmuje. Z jedną ze swoich krów postanowił wystąpić w miejscowej wystawie bydła. To właśnie wtedy powstało to zdjęcie, które wzbudziło ogromne zainteresowanie.

31.10.2019 15:07 Pies został wychowany przez krowę. Gdy właściciele ją sprzedali, psiak postanowił ją odnaleźć

Pies został wychowany przez krowę, która była jego najlepszą przyjaciółką. Kiedy właściciele sprzedali ją, psiak nie mógł sobie poradzić z tęsknotą. Ta historia dowodzi, jak silne uczucia potrafią żywić zwierzęta! Lęk separacyjny może być spowodowany tęsknotą do właściciela, ale także do innego zwierzęcia. Pies to bardzo uczuciowe zwierzę. Przywiązuje się do swojego opiekuna czy do reszty stada. Czasami, gdy zabraknie jednej osoby, może on wyć, piszczeć czy nawet niszczyć. Historia tego nietypowego duetu wzrusza do łez.

krowa
28.10.2019 11:17 Krowa kilka chwil przed wysłaniem na rzeź. Łzy płynęły jej ciurkiem, historia ma niezwykły finał

Krowa miała pełną świadomość, że jej dni są policzone. Bezlitośni właściciele swoją decyzją o wysłaniu jej na rzeź sprawili, że z jej oczu popłynął potok łez. Zwierzak w głębi duszy przeczuwał, co go czeka, a reakcja łamie serce na pół. Historia ma niezwykłe zakończenie, które powinien poznać każdy z nas. Emma, której historię pragniemy wam dziś opowiedzieć, w sieci stała się prawdziwą gwiazdą. Swoim zachowaniem udowodniła, że krowy to niebywale inteligentne, a także wrażliwe zwierzęta. Kiedy filmik z jej udziałem pojawił się na jednej z grup na Facebooku, użytkownicy nie mogli uwierzyć, w to, co właśnie zobaczyli.

Krowy
27.10.2019 10:45 Krowy podeszły do czegoś ukrytego w trawie. Gdy się poruszyło, zareagowały w najzabawniejszy sposób

Krowy pasące się na pastwisku w trawie dostrzegły nieznany i podejrzanie wyglądający obiekt. Kiedy podeszły bliżej wszystko stało się jasne, a ich reakcja, gdy się poruszyło… rozbawia do łez. Filmik, gdy tylko pojawił się w sieci stał się prawdziwym hitem. Gwarantujemy, że czegoś podobnego nie widzieliście nigdy. Zwierzaki, które chcemy wam dziś zaprezentować rozbawili tysiące internautów do łez. Ich zachowanie, kiedy dostrzegają w trawie nieznany im do tej pory obiekt rozbawia do tego stopnia, że do oczu napływają niekontrolowane łzy śmiechu. Szczególnie komiczna jest różnica wzrostu między nimi a niespodziewanie pojawionym się intruzem.