Pies został wychowany przez krowę. Gdy właściciele ją sprzedali, psiak postanowił ją odnaleźć
Pies został wychowany przez… krowę, która stała się jego najlepszą przyjaciółką. Kiedy właściciele sprzedali ją, zwierzak nie mógł sobie poradzić z tęsknotą. Ich historia pokazuje, jak silne uczucia potrafią odczuwać zwierzęta.
Lęk separacyjny może być spowodowany tęsknotą do właściciela, ale także do innego zwierzęcia! Pies to bardzo wrażliwe zwierzę, które szybko przywiązuje się do właściciela czy reszty stada. Ten nietypowy duet wzrusza do łez.
Pies został wychowany przez krowę
Rookie to pies, który mieszka wraz ze swoją rodziną w gospodarstwie domowym w Korei Południowej. Jego właściciele bardzo go kochają i troszczą się o niego.
Psiak kiedy był jeszcze mały, stracił swoją mamę. Nietypowym zastępstwem okazała się krowa, mieszkająca wspólnie z nim i z jego rodziną na farmie. Opiekowała się nim i wspólnie spędzali czas, szybko stali się nierozłączni.
Rodzina sprzedała krowę
Kiedy sytuacja finansowa zmusiła właścicieli Rookiego do sprzedaży krowy, stało się to, czego wszyscy się obawiali. Pies rozpaczliwie wył i płakał za przyjaciółką całe dnie. Tęsknota psa była ogromna. Właściciele także mieli złamane serca. Rookie przestał nawet jeść i pić, tak bardzo brakowało mu ukochanej zastępczej mamy. Nic go nie cieszyło, ale wpadł na genialny pomysł.
Psiak wyruszył więc w podróż w poszukiwaniu przyjaciółki. Przy pomocy wyłącznie swojego nosa, odnalazł posiadłość, na której przebywała sprzedana przez rodzinę krowa. Właściciele zwierząt nie mogli w to uwierzyć! Postanowili, że mimo problemów z pieniędzmi, muszą sprowadzić krowę z powrotem. Krowa wróciła więc do swojego przyjaciela. Wciąż spędzają razem każdą chwilę i widać, że są dla siebie stworzeni. Już nigdy więcej nie chcą się rozstawać!
Lęk separacyjny – jak sobie z nim poradzić?
Lęk separacyjny to bardzo ciężki i dość powszechny problem. Niestety duża część opiekunów poddaje się, bo rozwiązanie go nie należy do łatwych rzeczy. Jeśli nasz psiak cierpi na lęk separacyjny musimy uzbroić się w dużą cierpliwość. Skargi od sąsiadów i wizyty policji często niestety są nieuniknione. Jeśli boicie się, że sami możecie nie dać sobie rady, skontaktujcie się z behawiorystą.
Skontaktowaliśmy się z lekarzem weterynarii, Panią Agnieszką Cios z Gabinetu Weterynaryjnego PAZUREK, aby zapytać, co powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy nas pies zaczyna przejawiać w sobie lęk separacyjny.
Pani Agnieszka z rozmowie z Lelum.pl poinstruowała, że pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to skonsultować się z psim behawiorystą i podjąć pracę nad naszym psem. Następnie, dopiero w momencie, kiedy to nie będzie przynosiło rezultatów, udać się do weterynarza w celu przepisania leków uspokajających. Początkowo mogą to być suplementy diety, jeśli jednak to nie zadziała będzie trzeba sięgnąć po coś mocniejszego. Leki te mają pomoc psu wyciszyć się i uspokoić nerwy.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Pies rozpaczliwie wył i płakał za swoją przyjaciółką – krową.
Wyruszył w podróż, by ją odnaleźć – i udało się.
Rodzina postanowiła odzyskać krowę za wszelką cenę. Zwierzaki nie mogły bez siebie żyć!
ZOBACZ TEŻ:
- Gwałtowanie zahamowała, gdy na środku ulicy zobaczyła worek. Otworzyła go i dostała dreszczy
- Najstarszy kot na świecie urodził się w 1988 roku. Skończył 31 lat
- Babcia nie mogła pogodzić się ze śmiercią psa. Kilka dni później dostała niezwykły prezent
- Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają