Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Ta śmierć jest szczególnie bolesna, bo można było jej zapobiec. Zwyciężyła ludzka obojętność
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:43

Ta śmierć jest szczególnie bolesna, bo można było jej zapobiec. Zwyciężyła ludzka obojętność

BeFunky-collage (37)
Facebook.com @DIOZ.pl

Wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ) podali dziś porażająca informację. Puszek, jeden z podopiecznych, przegrał z chorobą i odszedł za Tęczowy Most. Zabił go rak, ale też ludzka obojętność.

Puszek przez wiele lat żył w skrajnym zaniedbaniu. W końcu wykształciły się u niego guzy wokół odbytu. Były tak wielkie, że zaczęły rozrywać skórę.

Ropa wypływała potokami

Właściciel Puszka był całkowicie obojętny na los i cierpienie psa. Nie starał się mu zapewnić jakiejkolwiek opieki medycznej, zarazem nie chciał oddać go innym, bardziej troskliwym ludziom.

Dopiero wolontariusze DIOZ zdołali przejąć Puszka i poddać go pierwszemu od lat leczeniu. Niestety, stan psa był fatalny.

- Puszek zmagał się z gruczolakami odbytu - czytamy w poście opublikowanym na Facebooku DIOZ. - Guzy rosły z dnia na dzień, aż w końcu zaczęła na nich pękać skóra. Ropa, krew i osocze wypływały z nich potokami. Pies cierpiał męki, a właściciel nie zamierzał mu pomóc.

Tej śmierci można było zapobiec

Niestety, rak opanował całą tylną połowę ciała Puszka. Guzów nie można było usunąć operacyjnie, a na chemioterapię było zbyt późno. Dlatego działacze DIOZ podjęli dramatyczną decyzję o eutanazji Puszka.

Ta śmierć jest tym smutniejsza, że można było jej zapobiec.

- Gdyby sąsiedzi zaalarmowali nas na początku choroby, Puszek miałby szansę na długie życie - napisali wolontariusze.

Zamiast jednak zareagować, sąsiedzi obojętnie przyglądali się, jak coraz bardziej zdeformowany i cierpiący pies szuka jedzenia po śmietnikach.

Oby historia Puszka nauczy nas, że ludzka obojętność może mieć najpoważniejsze skutki, w tym prowadzić do śmierci niewinnych zwierząt.

Zobaczcie post pożegnalny dla Puszka. UWAGA! Zawiera drastyczne zdjęcia, ukazujące stan zaniedbanego psa.

Źródło: Facebook.com @DIOZ.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!