Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-31T124749.489

Instagram.com @wellettas

Internauci zachwycają się niezwykłą przyjaźnią małego chłopca i suczki po przejściach

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Elizabeth Spence żyję pełnią życia i uważa, że każdy powinien mieć szansę zaznać takiej pełni. Wychowuje trójkę dzieci, cztery przygarnięte koty i cztery psy ze schroniska. Historia jednego z tych piesków stała się kanwą wzruszającej historii z życia wziętej.

Nie wiadomo dokładnie, jakie życie wiodła suczka Nora, zanim trafiła do domu Elizabeth, jej męża i dzieci. Zwierzątko było wyraźnie po ciężkich przejściach. Nora bała się każdego.

BeFunky-collage - 2021-07-30T210957.907

Strażacy walczą z pożarami w Turcji. Troszczą się o wszystkich, nie zapominają o najsłabszych

CZYTAJ DALEJ

Suczka musiała przejść przez piekło

Wystarczył dźwięk ludzkich kroków, by suczka zaczęła się niepokoić. Mimo że w schronisku nic jej nie groziło, nie potrafiła nawiązać więzi z opiekunami, a nawet się ich bała.

Elizabeth uznała, że skoro nikt nie chce dać szansy znerwicowanej suczce, to znaczy, że sama musi o nią zadbać. Tak Nora trafiła pod dach rodziny Spence'ów. Nikt nie spodziewał się tego, co stało się potem.

Najmłodszy synek Elizabeth nazywa się Archie. Gdy Nora została adaptowana ze schroniska, chłopiec miał tylko 11 miesięcy. To właśnie on jednak miał na Norę największy wpływ. Największy i natychmiastowy. Z jakiegoś powodu między chłopcem i suczką od razu zaiskrzyło.

Archie zmienił wszystko

To była przyjaźń od pierwszego wejrzenia. Archie wyciągnął rączki, a Nora posłusznie podłożyła pod niego łebek, by dać się pogłaskać. To było tak, jakby ktoś nacisnął w jej sercu jakiś guzik. Suczka z miejsca przypomniała sobie, jak to jest być bezpieczną i kochaną. W kilka dni jej lęki zniknęły, zaczęła znowu ufać ludziom. Jej najlepszym przyjacielem był i pozostał Archie.

Od tamtej pory Archie i Nora są nierozłączni. Nora towarzyszy Archiemu wszędzie, razem z nim się bawi i drzemie w jego łóżeczku.

Zdjęcia zachwycają internautów

Historia Nory i Archiego została udokumentowana przez Elizabeth w serii postów na Instagramie. Zdjęcia są zachwycające! Sami zobaczcie.

Archie i Nora lubią razem drzemać. Czy nie wyglądają przesłodko?


Nora to nieodłączna towarzyszka zabaw Archiego od jego najmłodszych lat! Tutaj uwiecznienie zostali na wspólnej herbatce.

(Źródło: Instagram.com @wellettas)

Wszystkie dzieci szanują zwierzęta

Spence'owie zadbali o wychowanie wszystkich swoich dzieci w duchu poszanowania i miłości do zwierząt.

- Archie to prawdziwy zaklinacz psów, ma na nie niezwykły wpływ, nie tylko na Norę. Ale wszystkie nasze pociechy nauczyliśmy szacunku do zwierząt. Psy kochają i chcą być kochane tak jak ludzie - mówi Elizabeth w rozmowie z portalem The Dodo.

Zobaczcie więcej zdjęć na Instagramie Elizabeth, dostępnym tutaj.

Źródło: The Animal Rescue Site

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >