Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Smutne wieści ze Śląska. Odszedł prawdziwy gwiazdor, lekarze nie zdołali pomóc
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 01:00

Smutne wieści ze Śląska. Odszedł prawdziwy gwiazdor, lekarze nie zdołali pomóc

BeFunky-collage (37)
Facebook.com @slaskiezoo

Przygnębiające wieści ze Śląska. Pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poinformowali na Facebooku o śmierci Bolka - jedynego w swoim rodzaju zwierzaka, prawdziwej gwiazdy i ulubieńca wszystkich gości zoo.

Bolek miał 6 lat i był pięknym, dorodnym lwem, jedynym samce w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Przybył na Śląsk w 2016 r. z Gdańska. Był lwem hodowlanym - nigdy nie żył na wolności.

Bolek był gwiazdą ogrodu zoologicznego

Bolek słynął z łagodnego temperamentu. Nie przeszkadzali mu ludzie, nawet tłumy bywalców zoo. Pozwalał oglądać się nawet z bliska w swojej wspaniałej lwiej krasie.

Bolek szybko stał się ikoną Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, jednym z tych zwierzaków, które goście odwiedzali przy każdej wizycie. Był dla wielu jak stary przyjaciel - zawsze na posterunku, lekko rozleniwiony, jak zawodowy gwiazdor estrady, znający na pamięć wszystkie swoje numery.

Przyczyna śmierci nadal nieznana

Niestety, wczoraj Bolek zmarł. Dokładna przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana. Wiadomo jednak, że lew już od jakiegoś czasu czuł się źle. Mimo tego, że miał do dyspozycji pełną i kompetentną opiekę weterynaryjną, nie udało się go uratować.

- Żegnaj Bolku! W naszych sercach pozostanie po Tobie ogromna pustka - napisali pracownicy Śląskiego Zoo w pożegnaniu, opublikowanym na Facebooku.

Internauci pogrążeni w smutku

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy internautów, którym wiadomość o śmierci Bolka złamała serca.

- Smutna wiadomość. W tym roku akurat nie zdążyłam zobaczyć Bolka, co za strata - napisała jedna z internautek.

- Ale miał dobre życie, chociaż w niewoli, i ucieszył niejedno oko. Żegnaj Bolku, może teraz spotkasz swoją lwią rodzinę - czytamy w innym komentarzu.

- Wyrazy współczucia dla wszystkich pracowników zoo. Widziałam Bolka w tym miesiącu, leżał bez ruchu, myślałam, że to przez upał, a to była choroba - smuci się inna internautka.

Obecnie jedynymi lwami w Śląskim Zoo pozostają dwie samice - Anoona i Kaasai.

Zobaczcie wpis pożegnalny Bolka, opublikowany na Facebooku:

Źródło: Facebook.com @slaskiezoo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!