Swiatzwierzat.pl
Kot zrobił właścicielce niezapomnianą pobudkę

facebook/Daily Mail Animals

Masz problem ze wstawanie wczesnym rankiem? Ten kot znalazł niezawodny sposób na pobudkę

12 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Czy masz problemy ze wstawaniem z łóżka? Jeśli budzik nie jest wystarczająco skuteczną bronią, może warto zainwestować w kota? Mruczek z hitowego nagrania na bank obudziłby nawet największego śpiocha!

Pobudka to czynność, którą większość osób może wymienić wśród najbardziej znienawidzonych przez siebie momentów dnia. Wśród licznego grona znalazła się również właścicielka sprytnego kotka, który postanowił obudzić ją w nieco nietypowy sposób.

"Wstawaj! Nie ma spania!"

Nagranie opublikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawia wprost sielankową scenę. Kobieta smacznie śpi, a w tym samym czasie na szafce znajdującej się tuż nad jej głową przesiaduje mruczek.

Kot wydaje się niecierpliwić i z nieustannie zerka na swoją opiekunkę. Kiedy w końcu zdaje sobie sprawę, że musi poczekać do rana, postanawia zmienić swoje położenie. Szybko okazuje się, że był to fatalny pomysł.

W trakcie skradania się po szafce zwierzak przypadkowo popycha otwarty termos, którego zawartość ląduje wprost na głowie kobiety. To musiało boleć!

W rezultacie wyrwana ze snu właścicielka natychmiast się podnosi i spogląda na sprawcę całego zamieszania. Kociak nie wydaje się być szczególnie przejęty tym, że zarówno jego pani, jak i całe łóżko jest mokre. W końcu ktoś może dotrzymać mu towarzystwa!

Droga ekspresowa S7

Policjanci ocalili życia dwóch maluszków. Już tylko jeden do adopcji

CZYTAJ DALEJ

Co ciekawe, wbrew powszechnej opinii koty wcale nie są z natury zwierzętami nocnymi. Śpią, polują i bawią się w zależności od tego, kiedy czują się bezpiecznie. Po części ich naturalny zegar biologiczny jest uzależniony od trybu życia opiekunów.

Jeśli Twój koty szczególnie upodobał sobie hałasowanie i przeszkadzanie, kiedy wszyscy są już pogrążeni w śnie, warto skupić się na przyczynach owego zachowania. Przeczytaj nasz artykuł o 5 najważniejszych powodach budzenia w nocy, aby lepiej poznać swojego podopiecznego.

Niezależnie od tego, jak bardzo irytujące są pobudki w wykonaniu domowego pupila, trzeba przyznać, że żaden właściciel nie potrafi się na niego długo gniewać. A czy Wasze zwierzaki budzą Was w równie pomysłowy sposób, co kotek z nagrania? Daj znać w komentarzu!

Zobacz nagranie pod tym >linkiem<.

Źródło: facebook/Daily Mail Animals

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >