Swiatzwierzat.pl
Spotkanie klaczy ze źrebakiem

Źródło: youtube/CrossfireEquinRescue

Klacz została uratowana z rzeźni. Nagrano moment, gdy pierwszy raz zobaczyła swoje dziecko

12 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ciężarna klacz została uratowana przez organizację prozwierzęcą, która nie pozwoliła, by trafiła do rzeźni. Wkrótce po odzyskaniu wolności oźrebiła się. Nagranie przedstawiające jej pierwsze spotkanie z dzieckiem rozczuli Cię do łez!

Amerykańska organizacja prozwierzęca Crossfire Equine Rescue z Teksasu zajmuje się ratowaniem koni przeznaczonych na ubój. Jednym ze zwierząt, któremu dali szansę na długie i szczęśliwe życie była ciężarna klacz Fancy.

Ciężarna klacz cudem uniknęła śmierci

Fancy została wystawiona na aukcję. Dzięki funduszom uzbieranym z datków dobroczyńców obrońcom praw zwierząt udało się ją wykupić i tym samym zapobiec temu, by ona i jej nienarodzone dziecko zostały przerobione na koninę.

Z początku klacz była bardzo wystraszona i bała się każdego człowieka. Na szczęście Annie Shurtleff i jej personel włożyli ogromny wysiłek, aby zdobyć jej zaufanie i sprawić, by poczuła się bezpiecznie w stadninie. Często sypiali razem z nią w stodole, aby pokazać, że są jej przyjaciółmi.

Z czasem miłość, cierpliwość i wyrozumiałość przyniosły efekty. Fancy w samą porę przekonała się do ratowników i obnażyła przed nimi swoją prawdziwą naturę. Wkrótce potem nastał długo wyczekiwany dzień porodu.

Agnieszka Holland

Agnieszka Holland celuje w Sejm, chodzi o zwierzęta. „Jesteśmy im winni maksymalną ochronę"

CZYTAJ DALEJ

Wzruszające spotkanie mamy ze źrebakiem

Poród przeszedł sprawnie i bez żadnych komplikacji. Fancy wydała na świat ogiera, któremu nadano imię Foam. Ratownikom udało się udokumentować m.in. emocjonujące spotkanie klaczy ze swoim nowo narodzonym dzieckiem, jego pierwsze kroki oraz wspólne zabawy na pastwisku.

Gdy Fancy ujrzała Foama, nie widziała poza nim świata. Młody ogier stał się oczkiem w głowie swojej mamy. Klacz uważnie dogląda swojego pierworodnego, który z każdym dniem rośnie jak na drożdżach. Zdaniem opiekunów świetnie sprawdza się w roli rodzica.

Od czasu, gdy Fancy wydała potomstwo na świat, minęło już kilka lat. Zarówno ona, jak i jej dziecko zostały adoptowane i trafiły do dobrych domów. Dziś mogą cieszyć się świeżym powietrzem, biegać po zielonym pastwisku pozbawione jakichkolwiek trosk.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/CrossfireEquinRescue

Przetestuj swoją wiedzę o gryzoniach!

Pytanie 1 z 8

Największym gatunkiem chomika jest...?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >