Swiatzwierzat.pl
Droga ekspresowa S7

policja.gov.pl

Policjanci ocalili życia dwóch maluszków. Już tylko jeden do adopcji

12 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Policjanci z Olsztyna dostrzegli na drodze szybkiego ruchu dwóch małych nieszczęśników, którzy znaleźli się w opałach. Niewiele myśląc, zatrzymali się na poboczu i natychmiast ruszyli się w pościg za zwierzakami. W końcu szczeniaki zostały pochwycone, opatulone kocem i przewiezione do schroniska.

Stróżowie prawa akurat zmierzali w kierunku miejscowości Napierki, kiedy ich uwagę przykuły dwie puchate kulki błąkające po jednym z pasów. Zwierzaki znajdowały się w niebezpiecznej sytuacji i w każdej chwili mogły wpaść pod koła nadjeżdżających pojazdów.

Szczeniaki wpadły po samą szyję

- Funkcjonariusze nie pozostali obojętni na los psiaków, które stwarzały zagrożenie dla siebie i uczestników ruchu drogowego - przekazała st. sierż. Karolina Hrynkiewicz z warmińsko-mazurskiej policji.

Policjanci zatrzymali pojazd i ruszyli w kierunku szczeniaków. Na widok człowieka psiaki zaczęły uciekać. Schowały się w przydrożnym rowie, skąd przedostały się do zabezpieczonego kratą przepływu wodno-melioracyjnego.

W międzyczasie jeden z uciekinierów utknął po szyję w wodzie. Z uwagi na ryzyko, że może się utopić, funkcjonariusze niezwłocznie zdjęli kratę zabezpieczającą przepust i wyciągnęli szczenięta.

Suczka Ember

Chłopiec zawdzięcza swoje życie pitbullowi. Gdyby nie Ember, byłoby za późno

CZYTAJ DALEJ

Szczeniaczki schodzą jak ciepłe bułeczki

Przemoczone i wychłodzone szczenięta ogrzano kocem, a następnie sprawiono im rozrywkę w postaci przejazdu radiowozem. Zwierzaki przekazano do Schroniska dla Bezdomnych Psów „Podaj łapę” w Tatarach koło Nidzicy.

Pracownicy placówki twierdzą, że oba psiaki są w dobrej kondycji, choć nadal są trochę wystraszone. To mieszańce w wieku około czterech miesięcy; czarny pies i podpalana suczka.

Po przejściu 14-dniowej kwarantanny psie rodzeństwo zostanie zaszczepione i zaczipowane, a także ponownie odrobaczone i odpchlone. Jak się okazuje, do adopcji jednego z czworonogów przymierza się policjant, który uratował im życie. Suczka nadal szuka kochającej rodziny.

Zobacz zdjęcia:

Szczeniaczki
null
null
null

Źródło: policja.gov.pl

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >