Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jak namówić rodziców na psa? 6 argumentów, które pomogą ci ich przekonać
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 07.09.2019 16:55

Jak namówić rodziców na psa? 6 argumentów, które pomogą ci ich przekonać

jak namowic rodziców na psa
fot.pixbay

Jak namówić rodziców na psa? To pytanie zadaje sobie każde dziecko, które nadal mieszka z rodzicami. Pies to w końcu wspaniały przyjaciel. Na pewno rozweseli nas w smutnych chwilach i pomoże, kiedy będzie taka potrzeba. Które dziecko nie marzy o zwierzaku? Rodzice często nie zgadzają się jednak na realizację marzenia.

Jak namówić rodziców na psa? Przede wszystkim ważna jest szczera rozmowa, ale również musimy zdawać sobie sprawę co oznacza posiadanie psa? Nie są to tylko miłe, proste chwile, ale i takie, które wystawią nas na niemałą próbę!

Jak namówić rodziców na psa ze schroniska? Jak przekonać rodziców do psa?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z obowiązków. Psiak to nie tylko przyjaciel do przytulania, ale znacznie więcej. Pies wymaga odpowiedniego prowadzenia, wychowania. Musimy z nim wychodzić na spacery niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest ciepło, zimno czy śnieg pada. Jeśli rodzice zobaczą, że zdajesz sobie sprawę z obowiązku, który na ciebie spadnie, na pewno lepiej spojrzą na decyzję o przygarnięciu psa. Czego potrzebuje pies?

Jak namówić rodziców na psa? Jeśli zdecydujecie się o przygarnięciu szczeniaka, trzeba nastawić się na sikanie po mieszkaniu lub domu. Niestety małe psiaki nie są jeszcze nauczone, aby załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz. Ze szczeniakiem w początkowych miesiącach jego życia należy wychodzić bardzo często, nawet co dwie, trzy godziny.

Sytuacja może być podobna w przypadku dorosłego psa, ponieważ w schroniskowym boksie, nie mają one niestety możliwości częstego wychodzenia na spacery. Dodatkowo szczeniak będzie chciał gryźć wszystko co jest wokół, łącznie z butami, kapciami, meblami i nawet naszymi dłońmi.

Jak namówić rodziców na psa w bloku?

Nie poddawaj się łatwo. Zapewne każdy z nas zna argument rodziców nie, bo nie. Użyj sensownych argumentów, nie poddawaj się po chwili, ale też nie naciskaj. Decyzja o adopcji lub kupnie psa powinna być decyzją przemyślaną przez każdego członka rodziny.

Rodzice mogą bać się, że Twój początkowy entuzjazm szybko ostygnie, a to na nich spadnie obowiązek opieki nad psem. Przykładowo moi rodzice, kazali mi przez 3 miesiące wychodzić trzy razy dziennie ze smyczą na spacer. To fajny sposób, aby sprawdzić, czy po chwili dziecku nie przejdzie chęć posiadania psa i że deklaracje co do wykonywania wszystkich obowiązków nie spełzną na niczym.

Jak namówić rodziców na psa w małym mieszkaniu?

Aby negocjować z rodzicami temat przygarnięcia psa, musisz być absolutnie gotowy i świadomy tego, co nagle stanie się częścią Twojego dnia. Poranny spacer rano, później szkoła, ze szkoły na kolejny spacer, wieczorem ostatni. Trzy spacery to minimum. Dodatkowo psa należy wyczesywać regularnie, a mimo to i tak gubi on dużą ilość sierści. Szykuje nam się więc dodatkowy obowiązek – sprzątania. Psa należy również regularnie karmić, wymieniać mu wodę.

Argumenty za posiadaniem psa. Dlaczego warto mieć psa?

Pies przygarnięty za schroniska to uratowane życie, za które odwdzięczy wam się dozgonną miłością, a cała rodzina zyska wspaniałego przyjaciela. Pies to doskonały towarzysz rodziny. Bardzo mądry. Ważne jest, aby charakter, rasę i wiek psa dopasować do potrzeb rodziny. Jeśli lubicie niedzielne popołudnia spędzać na kanapie, nie sprawdzi się u was pies, który wymaga dużej aktywności fizycznej. Mierz siły na zamiary.

Jak namówić rodziców na psa? 6 argumentów

 • Przede wszystkim pokaż im, że podchodzisz do całej sprawy w sposób odpowiedzialny i opanowany.
 • Pokaż im, że wiesz czego potrzebuje pies, czego trzeba się spodziewać, jakie mogą być ewentualnie trudności i jak z nich wyjść.
 • Sięgnij do literatury, skup się na psychice psa, zrozum go. Im więcej informacji przyswoisz tym łatwiej będzie Ci rozmawiać z rodzicami, jednak pamiętaj, nie naciskaj na nich, a jeśli widzisz, że i tak nic z tego nie będzie – odpuść.
 • Zapewnij ich, że potrafisz dotrzymać słowa i spełniasz obowiązki – udowodnij to utrzymując w domu czystość i przykładając się do domowych zadań.
 • Spróbuj przekonać ich plusami posiadania zwierzaka – zwiększoną aktywnością fizyczną, ochroną domu, zyskaniem nowego przyjaciela.
 • Pokaż, że podchodzisz do sprawy poważnie i przedyskutuj z nimi różne opcje, rasy i wątpliwości.

Pies to wspaniały przyjaciel i wierny członek rodziny, ale decyzja o adopcji bądź kupnie czworonoga musi być w stu procentach przemyślana i zgodę musi wyrazić każdy członek rodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak namówić rodziców na psa

Szczeniak to nie tylko słodka kuleczka, ale także duży obowiązek.

jak namówić rodziców na psa

Rozmawiaj z rodzicami na spokojnie, użyj argumentów.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Jamnik był tak otyły, że nie mógł chodzić. Schudł 23 kg i zyskał nowe życie
 2. Kobieta po 11 latach odnalazła swojego kota. Gdy zobaczył swoją właścicielkę zareagował od razu
 3. Żadna dziewczyna nie chciała iść z nim na studniówkę. Postanowił więc zabrać swoją kotkę i świetnie się bawił
 4. Pies uwielbia, kiedy właścicielka czyści mu zęby. Nagranie bawi do łez
 5. Mąż nie wiedział, że żona nagrywa go po kryjomu. Myślał, że jest z pieskiem sam na sam
Tagi: dom dziecko pies