Swiatzwierzat.pl

SWNS / swns.com

Suczka labradora urodziła unikalny miot szczeniaków. Przypadek jeden na milion?

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Suczka rasy labrador retriever o imieniu Zola sprawiła swoim właścicielom nie lada niespodziankę. Psinka wydała na świat wyjątkowo rzadki miot młodych. Pośród 10 nowo narodzonych szczeniaków znajdują się zarówno maluchy o biszkoptowym, brązowym, jak i czarnym kolorze futerka!

Narodziny unikalnego miotu sprawiły, że największe marzenie Tiny i Martina Davisonów wreszcie się ziściło. Małżeństwo prowadzi własną hodowlę labradorów retrieverów od 2006 roku i jak dotąd krzyżowali najróżniejsze odmiany psów, uzyskując szczeniaki o biszkoptowym, czekoladowym i czarnym umaszczeniu.

Chociaż od 15 lat kontynuują swoją pracę, nigdy wcześniej nie udało im się uzyskać trzech odmian w jednym miocie. Aż do teraz!

Szczeniaki w trzech kolorach

Potomstwo 4-letniej labradorki Zoli ledwo pojawiło się na świecie, a już wzbudziło ogólnoświatową sensację. Wśród 10 szczeniaczków znalazły się wszystkie trzy odmiany kolorystyczne. Unikalne umaszczenie szczeniąt to idealne zwieńczenie długoletniej strategii hodowców.

Jak się okazuje, Zola została zapłodniona przez czarnego labradora Rocksa Stevensa, który również został wyhodowany w taki sposób, aby przenosił w swoim materiale genetycznym cechy odpowiadające za wszystkie trzy odmiany koloru. Jednakże, połączenie genów ze strony ojca i matki nie dawało stuprocentowej gwarancji sukcesu.

18 października nadszedł wyczekiwany dzień porodu. Davisonowie uważnie doglądali Zoli i trzymali kciuki, aby tym razem się udało. Po wszystkim z uśmiechem na ustach powitali psiaki we wszystkich kolorach - dwa biszkoptowe, trzy czekoladowe i pięć czarnych.

- Dzięki pomyślnemu rozmnożeniu miotu o różnych kolorach, mamy teraz odpowiednią linię, aby kontynuować to, z czego jesteśmy tak bardzo zadowoleni. Bez względu na kolor każdego z naszych szczeniąt, wiemy, że wszystkie będą wspaniałymi zwierzakami dla swoich nowych rodzin – dodali Davisowie.

A jak Wam podobają się psiaki we wszystkich kolorach? Czy też uważacie, że niezależnie od koloru, wszystkie są piękne?

Zobacz zdjęcia:

Psia rodzinka
undefined
undefined

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]