Swiatzwierzat.pl
zwierzęta

fot. gipi23/canva.com

Jesienne porządki czas start. Podaruj stare koce i ręczniki bezdomniakom

10 Listopada 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, a Polacy zaczynają wietrzyć swoje szafy, co oznacza potencjalne pozbywanie się starych rzeczy. Jeśli posiadasz stary koc lub ręcznik, którego nie będziesz używać, warto podarować go schroniskom, które tylko czekają, żeby wyłożyć nimi budy i boksy dla swoich lokatorów.

Psy nieposiadające domów czekają na pomoc każdego, kto jest w stanie wspomóc je na nadchodzącą zimę. Rzeczy niepotrzebne z ludzkiego punktu widzenia mogą okazać się dla nich zbawienne.

Schroniska dla zwierząt poszukują darczyńców

Przed wyrzuceniem niepotrzebnych rzeczy warto się zastanowić, gdyż w schroniskach są zwierzęta, dla których będą one bardzo ważnym elementem codziennego przetrwania w trakcie zimy. Jedną z placówek, która prowadzi zbiórki ręczników i koców dla bezdomnych zwierząt jest schronisko w Nowym Sączu.

Tego typu zbiórki organizowane są przed każdą zimą, a dorzucić się do nich może każda osoba, posiadająca niepotrzebne już materiały. Dzięki temu można uratować życie zwierzętom przebywającym w schroniskach.

- Czekamy na ręczniki, koce. My z tego robimy podkłady do bud i kojców, my nimi wycieramy nasiąknięte deszczem zwierzaki. Bardzo duże tego u nas schodzi. Więc jeśli ktoś robi porządki jesienne i ma koce, ręczniki, pościele, poduszki, to wszystko to chętnie przyjmiemy - powiedziała kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu Joanna Otto dla "Radia ESKA".

pieski i krówki

Nagrała reakcję psów na udawaną śmierć. Nic nie poszło po jej myśli

CZYTAJ DALEJ

Dodaje, że pracownicy każdego dnia chętnie przyjmą dary dla schroniska. Datki rzeczowe można przekazać przy ul. Tłoki w Nowym Sączu. Na pomoc czeka tam prawie 50 psów i kilkanaście kotów.

Oczywiście wspomniane schronisko nie jest jedyną placówką, która prosi o pomoc. W tym samym celu zwracają się m.in. placówki w Słupsku, Sopocie, Olsztynie, czy Policach.

Wiele placówek otrzymało już wcześniej pomoc od darczyńców, lecz nie zapominajmy, że w okresie jesienno-zimowym wiele nowych zwierząt trafia do placówek dla bezdomniaków.

Jeśli tylko jesteś w posiadaniu starych koców i ręczników, rozważ przekazanie ich na szczytny cel. W końcu to znacznie lepsze uczucie żyć ze świadomością, że uratowało się komuś życie dzięki tak prostemu gestowi.

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Źródło: radioeska.pl

Tagi:

Karol OsińskiAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Nie tylko ludzie cierpią na skutek powodzi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową psa

Czytaj więcej >