Swiatzwierzat.pl

facebook/Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt"

Najnowsze informacje o interwencji w schronisku w Wojtyszkach. Zabezpieczono 104 zwierzęta

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kilkudniowa interwencja w Schronisku dla Zwierząt w Wojtyszkach dobiegła końca. Inspektorzy w asyście weterynarzy oraz policjantów i prokuratorów wyrwali łącznie ponad 100 zagłodzonych, chorych i ledwo żywych psów, kotów i królików z piekła na ziemi. Pozostałe 1000 zwierząt wciąż czeka na pilną pomoc.

Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt", które w zeszłym roku zlikwidowano schronisko w Radysach pod Olsztynem, opublikowało wpis podsumowujący masową kontrolę stanu psychofizycznego zwierząt przebywających na terenie schroniska w Wojtyszkach (woj. łódzkie). Przedstawiciel organizacji prozwierzęcej Grzegorz Bielawski, który pokierował akcją ratunkową, wyznał, że niektóre z psów przypominają "żywe trupy".

Inspektorzy walczą o likwidację największego schroniska w Polsce

Przez ostatnie dni 10 zespołów złożonych z lekarzy weterynarii, zoopsychologów, techników weterynarii i policji sprawdziło warunki utrzymania ponad 1200 psów i kotów oraz innych zwierząt znajdujących się pod nadzorem pracowników schroniska w Wojtyszkach. Z zebranych dowodów wynika, iż dochodziło tam do głodzenia psów, braku ich leczenia oraz uśmiercania. 

- W boksach widzimy psy chore, potrzebujące natychmiast pomocy, w bardzo złym stanie psychicznym - relacjonuje Grzegorz Bielawski.

W rezultacie od 4 listopada ponad 100 stworzeń zostało zabezpieczonych, a następnie rozwiezionych po klinikach weterynaryjnych i szpitalach w trybie pilnym. Stowarzyszenie prosi o kontakt osoby chętne udzielenia im domów tymczasowych.

20 lat koszmaru w Wojtyszkach

Przypominamy, że doniesienia o znęcaniu się nad zwierzętami przebywającymi w Wojtyszkach napływają już od ponad dwóch dekad Zarząd placówki nie zawracał sobie głowy stanem zdrowia bezdomnych stworzeń. Zamiast tego stale zwiększali liczbę podopiecznych ze względu na dofinansowania z gmin przy jednoczesnym uniemożliwianiu adopcji.

Konsekwencje takiego postępowania doprowadziły zwierzęta do ruiny. Psy wzajemnie się zagryzały, zapadały na choroby i zwyczajnie "gniły" za kratami boksów. W tym czasie pracownicy i zarząd schroniska przyglądał się ich krzywdzie z obojętnością.

- To jest biznes na krzywdzie zwierząt, wyłudzanie i marnotrawienie publicznych pieniędzy - powiedziała nam Beata Czernecka, osoba prywatna zaangażowana w walkę o zwierzęta w Wojtyszkach.

Więcej na temat utrudniania adopcji zwierząt, ich fatalnego stanu zdrowia oraz walki z zarządem placówki schroniska w Wojtyszkach przeczytasz w wywiadzie . Tymczasem apelujemy o wsparcie zrzutki przeznaczonej na leczenie odebranych zwierząt, a także ratowanie pozostałych, które obecnie wciąż znajdują się w schronisku. Link do niej pozostawiamy tutaj.

- Musimy walczyć z tymi, którzy czują się ponad prawem i myślą że im wszystko wolno bo mają pieniądze. Niech każdy dołoży od siebie cegiełkę, która przyczyni się do upadku przekrętów i znęcania ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami - apeluje pani Beata Czernecka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Materiały własne, facebook/Beata Czernecka, facebook/Stowarzyszenie "Pogotowie dla Zwierząt"

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]