Swiatzwierzat.pl

youtube/Tygodnik Podhalański

Wygłodniałe drapieżniki znów buszują po śmietnikach. „Myślałam, że to koty"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Niedźwiedzie występujące na południu Polski wcale nie mają zamiaru tak wcześnie zapadać w sen zimowy. Jak zauważyła pani Karolina z Kościeliska, w ostatnim trzy osobniki pojawiły się na przedmieściach miasta. Przychodzą tam zwabione zapachem unoszącym się z pojemników na odpady i resztki jedzenia.

Po niedawnych doniesieniach o drapieżnikach zapuszczających się na przedmieścia Zakopanem oraz domysłach, jakoby miały zbudować tam gawrę , przyszedł czas na zaskakujące zjawisko z udziałem niedźwiedzi. Pewna kobieta udokumentowała ich grupową wyżerkę przy śmietnikach.

Stary niedźwiedź mocno śpi... Akurat!

"Tygodnik Podhalański" informuje o napotkaniu trzech niedźwiedzi przez jedną z Czytelniczek. W sobotę drapieżne ssaki były widziane późnym wieczorem w Kościelisku tuż obok domostw. Pani Karolina była zaskoczona takim widokiem, dlatego nakręciła zdarzenie telefonem.

Na nagraniu widać, że niedźwiedzica w towarzystwie dwóch młodych pozostaje niewzruszona obecnością człowieka. W spokoju wertuje zawartość śmietników w poszukiwaniu smakowitych resztek.

Wideo szybko obiegło sieć, przyciągając uwagę miłośników zwierząt oraz mieszkańców Podhala. Wśród komentujących znalazła się nawet osoba, która twierdzi, że do zdarzenia doszło na jej posesji. Oto niektóre z wypowiedzi, które pojawiły się pod wpisem:

- Mam nadzieję, że za dwa tygodnie miśki będą już słodko lulać – pisze pani Monika.

- Parę dni temu szłam z pracy właśnie koło tego śmietnika i też było słychać jakieś szelesty, ale myślałam, że to koty, a to pewnie były niedźwiadki – dodaje pani Maria.

Uwaga na niedźwiedzie

Pojawienie się niedźwiedzi w pobliżu podhalańskich domów nie jest jednorazowym incydentem. W połowie września przekazano informację, iż w Zakopanem jeden z osobników od kilku dni zbliża się do terenów zamieszkałych przez ludzi.

Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego tłumaczą, że niedźwiedzie szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, co może doprowadzić do zatracenia przez nie naturalnego instynktu i lęku przed ludźmi. Z tego względu uprasza się o odpowiednie zabezpieczanie odpadów, nie wystawianie worków na noc.  Jeśli mieszkasz na Podhalu lub planujesz odpoczynek w Tatrach, nie bagatelizuj zagrożenia wynikającego z bliskiej obecności dzikich zwierząt. Leśnicy przypominają, że z pozoru słodkie i puszyste stworzenia znane z bajek dla dzieci, są w rzeczywistości groźnymi drapieżnikami. Próby wejścia z nimi w interakcję mogą zakończyć się tragedią.

Zobacz nagranie:

Źródło: Tygodnik Podhalański

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]