Swiatzwierzat.pl
Student ze swoim psem

PTI za pośrednictwem Twittera

Student odmówił opuszczenia Ukrainy bez swojego psa. Teraz są bezpieczni

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, pochodzący z Indii Rishabh Kaushik chciał uciec wraz ze swoim psem do rodzinnego kraju. Niestety, student spotkał się z odmową ze strony rządu. Opublikował więc wideo, błagając kogoś o pomoc. Za żadne skarby nie chciał porzucać swojego przyjaciela.

Rishabh Kaushik to student trzeciego roku inżynierii oprogramowania uczący się na Narodowym Uniwersytecie Radioelektroniki w Charkowie. Podczas pobytu w Ukrainie adoptował bezpańskiego szczeniaczka, któremu nadał imię Maliboo.

Student z Indii nie chce opuszczać Ukrainy bez swojego psa, "Nie zostawię go"

Kiedy doszło do inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę, a członkowie rodziny Kaushika zorientowali się, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, prosili go o jak najszybszy powrót do ojczyzny. Mężczyzna zgodził się to zrobić pod jednym warunkiem - Maliboo musi wrócić razem z nim.

Student z zagranicy natychmiast rozpoczął walkę z biurokracją, byleby tylko zdobyć pozwolenie na lot do Indii razem ze swoim czworonożnym przyjacielem.. Niestety, spotkał się z odmową. Maliboo nie otrzymał zgody na opuszczenie kraju pomimo wypełnienia wszelkich potrzebnych dokumentów. 

Kaushik postanowił nagrać wideo dotyczące urzędniczych absurdów i tego, jak ambasada Indii w Ukrainie i Centrum Kwarantanny i Certyfikacji Zwierząt (AQCS) w Delhi opóźniały jego ewakuację, „prosząc o coraz więcej i więcej dokumentów”. Student twierdzi, że żadna organizacja ani osoba nie przekazała mu aktualnych informacji na temat jego zapytania i notorycznie otrzymuje wymijające odpowiedzi.

- Pytają o mój bilet lotniczy. Jak mogę mieć bilet lotniczy, skoro przestrzeń powietrzna Ukrainy jest zamknięta?- pyta retorycznie opiekun zwierzęcia.

Młody mężczyzna ukrył się w bunkrze w Kijowie, gdzie czekał na odpowiedź rządu, mając nadzieję, że ktoś znajdzie sposób na zorganizowanie transportu dla niego i Maliboo.

-
Nawet mój pies jest tak zestresowany. On naprawdę boi się tych wszystkich bombardowań i cały czas wyje – powiedział Kaushik, podkreślając, że nie zostawi swojego przyjaciela.
Lwica i jej opiekun

Niesamowita przyjaźń lwa z człowiekiem. W internecie pojawiło się rozczulające nagranie

CZYTAJ DALEJ

Para przyjaciół dotarła bezpiecznie do Indii

Film z apelem do indyjskiego rządu został udostępniony przez organizację prozwierzęcą People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). Aktywiści zażądali przyspieszenie procesu zezwalania Hindusom mieszkającym w Ukrainie na zabieranie ze sobą zwierząt domowych. Dzięki ich reakcji udało się przekonać indyjski rząd, by tymczasowo złagodzić ograniczenia dotyczące przewożenia zwierząt towarzyszących samolotem.

Po kilku dniach Rishabh Kaushik wreszcie zdołał się ewakuować i co najważniejsze - opuścił kraj razem z Maliboo! Student obrał alternatywną drogę ucieczki, przedostając się do Budapesztu, skąd kontynuował podróż samolotem. Dzięki pomocy dyrektora firmy zajmującej się relokacją zwierząt, Chidambaram Pillai, Maliboo i jego właściciel wylądowali bezpiecznie na lotnisku w Delhi.

Historia Kaushika oraz innych zagranicznych studentów ratujących swoich podopiecznych pokazują, że miłość do ukochanego zwierzęciem potrafi pchnąć do działania i pokonać wszelkie przeszkody. Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich osób, które ryzykują własnym życiem i zdrowiem, byleby tylko nie rozstawać się ze swoimi futrzastymi przyjaciółmi.

Źródło: youtube/Jammu Links News, Hindustan Times

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >