Swiatzwierzat.pl
Muhammad Talha

Muhammad Talha

Mężczyzna nie porzucił swojego psa w Ukrainie. Po tygodniu dotarł do Polski

9 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Student medycyny Muhammad Talha spotkał się z odmową na polsko-ukraińskim przejściu granicznym. Powodem był jego 11-miesięczny pies o imieniu Oscar. Mężczyzna nie wyobrażał sobie zostawić swojego przyjaciela w kraju ogarniętym wojną.

Wojna to czas wspólnego wysiłku, ale też różnych wyrzeczeń. W tym trudnym czasie ludzie porzucają wszystko i uciekają. Mimo ogromnego niebezpieczeństwa, z relacji wolontariuszy wynika, że mnóstwo uchodźców ucieka z Ukrainy z dziećmi na rękach i ze zwierzętami. Wśród nich znalazł się 26-letni student ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Kazali mu zostawić psa w Ukrainie

Pochodzący z Pakistanu Muhammad Talha desperacko chciał wydostać się z kraju i wrócić do rodzinnego domu. Niestety, strażnicy celni, przedstawiciele linii lotniczych czy pracownicy kolei nie pozwolili mu przekroczyć granicy, ze względu na podróżującego z nim psa rasy husky syberyjski.

- Żadna linia lotnicza nie pozwoliłaby mi podróżować z Oscarem do Pakistanu, a wielu strażników powstrzymało nas przed wejściem do pociągu jadącego do Polski. Utknęliśmy całkowicie, ale nie byłem w stanie podjąć decyzji, która wiązałaby się z pozostawieniem mojego maleństwa - wyznał 26-latek.

Student medycyny wyznał, że w tamtej chwili nie liczyło się dla niego jego własne bezpieczeństwo - chciał tylko, by Oscar był przy nim.

- Wielu moich znajomych, którym udało się wyjechać z Ukrainy, powiedziało mi: „Daj spokój, to tylko zwierzę, które kosztuje mniej niż twoje życie”. Mimo wszystko nie zgodziłem się pozostawić Oscara samego – wyjaśnił.

Muhammad nie poddał się i postanowił szukać innych sposób na ucieczkę z Ukrainy. Przyznał, że spotykał się z wieloma problemami, zwłaszcza gdy przypadkowo otaczający go ludzie okazali się nie przepadać za psami czy obcokrajowcami.

Border collie

7 najbardziej odpornych na choroby psich ras. Weterynarze je polecają

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna i jego pies dotarli szczęśliwie do Polski

Po przeprawie przez piekło i kolejnych odmowach przekroczenia granicy stało się niemożliwe - 26-latek wsiadł do pociągu z Oscarem i wreszcie opuścił Ukrainę, po czym dotarł do Warszawy. W Polsce on i jego pies otrzymali pomoc od rodziny, która zgodziła się przyjąć go do swojego domu.

null

- Moi gospodarze w Polsce traktują mnie jak swoją rodzinę. Jesteśmy dobrze nakarmieni i zadbani. Dołączam do nich na rodzinny obiad, a Oscar trzyma się dobrze, zaprzyjaźniając się z psami naszych gospodarzy. Wszystkie kłopoty były tego warte z powodu miłości, którą otrzymałem od tej polskiej rodziny - wyznał poruszony właściciel czworonoga.

Źródło: Muhammad Talha, mirror.co.uk

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >