Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-02T074338.589

YouTube.com @Echa Leśne

Straszne znalezisko w woj. wielkopolskim. Internauci ruszyli do akcji, szukają sprawcy

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Pan Krzysztof Kot przechadzał się po lesie w okolicach miejscowości Pyzdry (woj. wielkopolskie). Nagle jego uwagę przykuło coś białego. Wśród liści i mchu leżała biała plastikowa siatka.

Nie byłoby w tym nic dziwnego - ot, kolejny przykład śmiecenia w lesie przez nieodpowiedzialnych turystów lub nawet miejscowych - gdyby nie to, że siatka nagle się poruszyła!

BeFunky-collage - 2021-08-01T181545.131

Śliczna suczka owczarka australijskiego potrafi malować obrazy. Internet oszalał

CZYTAJ DALEJ

Koszmar pośrodku lasu

Pan Krzysztof poczuł zimny dreszcz. Ruszająca się siatka w lesie, zwłaszcza latem, często oznacza najgorsze: że ktoś skrzywdził zwierzę.

Nie inaczej było tym razem. Gdy pan Krzysztof ostrożnie rozwiązał siatkę i zajrzał do środka, jego oczom ukazał się widok łamiący serce.

W środku były trzy szczeniaczki! Ledwo żyły z wycieńczenia i braku powietrza. Niestety, po dokładniejszych oględzinach okazało się, że jedno ze szczeniąt nie oddycha. Nie udało się go uratować i piesek zmarł. Pozostałe dwa szczeniaczki trafiły do schroniska dla zwierząt w Gnieźnie i obecnie poszukują domu.

Internauci szukają sprawcy

Pan Krzysztof był tak zbulwersowany, że nie tylko zgłosił porzucenie psów na policję, ale też napisał o całej sprawie na Facebooku. Co więcej, ogłosił, że oferuje tysiąc złotych nagrody dla każdego, kto pomoże ująć sprawcę bestialskiego porzucenia piesków.

Internauci byli nie mniej przejęci od pana Krzysztofa. Kilku z nich w komentarzach pod postem zaoferowało, że dołoży własne pieniądze, w ten sposób powiększając nagrodę i zwiększając szansę na ujęcie sprawcy.

Wakacje to szczyt sezonu na porzucanie psów. Wielu Polaków zostawia swoje zwierzęta w lasach i na parkingach, bo nie ma co z nimi zrobić przed wyjazdem na urlopy. Ta smutna praktyka nasiliła się jeszcze w tym roku przez nieodpowiedzialne adopcje, kiedy to ludzie masowo przygarniali psy, by mieć towarzystwo w czasie pandemii.

Źródło: Fakt.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >