Swiatzwierzat.pl
Kaczki

unsplash/Ron Whitaker

Schroniska dla zwierząt pełne kaczek. Wszystkiemu winien nowy trend na Tik Toku

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W schroniskach na całym świecie zapanowało kacze oblężenie. To konsekwencja nowego trendu na mediach społecznościowych. Placówki pękają w szwach, zaś pracownicy z przykrością przyznają, że w przypadku porzucania kaczek domowych utrzymuje się tendencja wzrostowa.

Coraz więcej osób adoptuje kaczki domowe. Urocze zwierzęta zyskały nadzwyczajną popularność, dzięki serii rozczulających filmików publikowanych na aplikacji Tik Tok. Oczarowani ich widokiem internauci postanawiają pójść w ślady influencerów i również adoptują młode ptaki, nie zdając sobie sprawy, z czym wiąże się opieka nad tymi zwierzętami.

Przygnębiający efekt nowego trendu w sieci

Tiktokerzy wprowadzili w sieci nową modę. Mowa o filmach z udziałem żółciutkich kaczuszek, mających na celu udowodnić, że ptaki gospodarskie mogą sprawdzić się w roli domowych pupili.

Kanały publikujące nagrania z kaczuszkami biją rekordy popularności, jednakże ich twórcy, prezentując wyłącznie rozczulające i wyidealizowane sceny, nie wspominają o tym, że opieka nad tymi zwierzakami nie należy do najłatwiejszych zadań.

Efekt mody na kaczki domowe okazał się natychmiastowy - wielu internautów, zwłaszcza młodzież i dzieci, wpadło na pomysł, aby adoptować ptaka, niekoniecznie zdając sobie sprawę z jego potrzeb. Niestety, również w tym przypadku ślepe podążanie za trendami przyniosło opłakane skutki.

Zdjęcie podglądowe: oko jaszczurki

Nietypowa sytuacja w Bydgoszczy. Na przechadzkę wybrał się gad

CZYTAJ DALEJ

Najmłodsi najbardziej narażeni na manipulację

Pracownicy schronisk oraz członkowie organizacji ostrzegają, by nie powtarzać tego szkodliwego trendu. Jak tłumaczą, zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia, jak się opiekować kaczkami i w efekcie je porzuca. Liczby mówią same za siebie.

- Od początku roku pod naszą opieką trafiło 60 kaczek. W ubiegłym roku było to zaledwie 6 – podkreśla montrealski oddział Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (SPCA).

Kanadyjska straż dla zwierząt SAFE przyznaje, że większość zakupów ma nieszczęśliwy finał. Właściciele nie znają zasad prawidłowego żywienia kaczek, a także szybko orientują się, że zwierzęta te robią ogromny bałagan w domu i załatwiają się gdzie popadnie.

Oprócz tego, okazuje się, że sprzedawcy kaczek domowych w sieci ignorują regulacje prawne. Dzieci i nastolatki mogą kupić zwierzę za pośrednictwem mediów społecznościowych, m.in. Facebooka. Aktywiści zwracają też uwagę na fakt, iż sprzedawcy coraz częściej pojawiają się w szkołach, gdzie zachęcają najmłodszych do zakupu kaczuszek.

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >