Swiatzwierzat.pl

MPK-Łódź Sp. z o.o.

Skradziona 12-letnia jamniczka Kora wróciła do domu. Pomogli internauci

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Przez kilka dni mieszkańcy województwa łódzkiego i nie tylko śledzili losy 12-letniej jamniczki Kory, która zaginęła. Pies o brązowym umaszczeniu i charakterystycznym siwym pyszczku miał czekać przed apteką. Nagrania z kamer monitoringu ujawniły, że za jego zniknięciem stał nieznany sprawca.

Jak podaje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź, wreszcie nadszedł długo oczekiwany przełom w sprawie pieska. Rozpaczliwy apel 70-letniej pani o pomoc w poszukiwaniach skradzionej przyjaciółki poruszył serce internautów.

Złodziej zabrał psią seniorkę. Zwierzę jest oczkiem w głowie jej właścicielki

Według relacji opublikowanej na mediach społecznościowych , do bulwersującego zdarzenia doszło 2 kwietnia 2021 r. przed apteką przy ulicy Pomorskiej 62. Emerytka przywiązała przed wejściem należącą do niej 12-letnią suczkę Korę i samotnie udała się na zakupy.

Właśnie wtedy nieznajomy mężczyzna podszedł do pupila. Złodziej wykorzystał chwilę nieobecność starszej kobiety, odwiązując i przywłaszczając sobie czworonoga. Na nagraniu z monitoringu widać, że sprawca odszedł z psem w kierunku ul. Wojska Polskiego. 

O sprawie jamniczki Kory poinformowało wiele portali informacyjnych, w tym także MPK-Łódź SP. z. o. o. W zamieszczonym komunikacie czytamy, że starsza pani i jej wiekowa suczka miały tylko siebie.

Około 70-letnia właścicielka zwierzaka była zrozpaczona kradzieżą jej ukochanego pupila i prosiła o udostępnienie wpisu w Internecie. Odzew przeszedł jej najśmielsze oczekiwania.

Myślała, że straciła ją na zawsze. Po tygodniach poszukiwań skradziona jamniczka wróciła do domu

Całe szczęście rozłąka starszej mieszkanki Łodzi i jej jamniczki nie trwała długo. Nagłośnienie sprawy przyniosło oczekiwane rezultaty. Kora trafiła z powrotem pod opiekę swojej pełnoprawnej pani.

- Kora zwrócona właścicielce! - napisała na Facebooku przyjaciółka właścicielki Kory, która rozpoczęła akcję poszukiwawczą pieska. - Dziękujemy za Waszą pomoc, za wszystkie udostępnienia, za informacje. Warto poruszyć niebo i ziemię - radość w domu niesamowita!

12-letnia sunia jest już w domu i teraz potrzebuje czasu, żeby ochłonąć po tak intensywnych przeżyciach. Mimo to jest w świetnym humorze i z radości aż piszczy. Jej właścicielce z pewnością spadł kamień z serca.

Jak podaje "Eska", osoba która zabrała psa okazała się być bezdomną kobietą, która najwyraźniej potrzebowała towarzystwa czworonoga. Podczas spacerów po mieście natknęła się na plakat ze zdjęciem jamnika. To właśnie wtedy "ruszyło ją sumienie" i zdecydowała się oddać skradzionego jamnika.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami! 

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]