Swiatzwierzat.pl
policja.pl

policja.pl

14-latki schowały się w zaroślach przed dzikami. Pomogli policjanci

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Dwie 14-latki zgubiły się w lesie. Nie wiedziały, jak mają wrócić do domu, postanowiły skontaktować się z funkcjonariuszami, prosząc o pomoc. Dziewczynki przestraszyły się na drodze dzikich zwierząt. Nie chcąc się z nimi spotkać, ukryły się w zaroślach, po chwili tracąc orientację w terenie.

Zdarzenie miało miejsce w woj. świętokrzyskim. Dwie nastolatki ze Skarżyska wracały rowerem do domu z wycieczki. Droga prowadziła przez las.

14-latki zgubiły się w lesie

Dwie nastolatki nie mogły znaleźć wyjścia z lasu. Dziewczęta po zmroku (godz. 20.15) wracały rowerem do domu, kiedy nagle na drodze zauważyły stado dzików. Przestraszone postanowiły schować się w zaroślach. Po chwili zdały sobie sprawę ze zgubienia drogi powrotnej do domu. Jedna z dziewcząt zadzwoniła pod numer alarmowy, prosząc o pomoc.

- W poniedziałek (12.04.2021 r.) dyżurny skarżyskiej jednostki Policji przyjął zgłoszenie, że w lesie w pobliżu ulicy Stokowiec w Suchedniowie zagubiły się dwie nastolatki. Dziewczyny nie mogły odnaleźć wyjścia z lasu. Dyżurny skierował na miejsce dwa patrole suchedniowskich mundurowych, sam zaś nawiązał rozmowę telefoniczną z jedną ze zgłaszających - informuje policja.

Policjanci od razu podjęli działania. Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych zaczęli patrolować wskazany teren. W tym czasie dyżurny koordynował całą akcję, starając się ustalić miejsce nastolatek.

Kobieta

Owczarek przywiązany do kamienia i wrzucony do wody cudem uszedł z życiem

CZYTAJ DALEJ

Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem. Mundurowym udało się odnaleźć przestraszone 14-latki. Policjanci pomogli wydostać im się z trudno dostępnego terenu.

- Policjanci przekazali obie pechowe rowerzystki rodzicom - dodają mundurowi.

Pamiętajcie o odblaskach

Nie wiadomo, czy dziewczęta miały na sobie odblaski, jednak w tym miejscu przypominamy o zabieranie ich na wycieczki rowerowe! Dzięki nim jesteśmy widoczni na drodze, co może uratować nam życie. Rowerzyści powinni zaopatrzyć się w odblaskowe kurtki/kamizelki, szelki, opaski czy rękawy. Wiele gadżetów można przypiąć na rower. Nie trzeba wtedy o nich cały czas pamiętać.

Konieczne jest posiadanie także dobrej latarki! Telefony potrafią się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie, latarka może pomóc odnaleźć nam drogę.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Aktualności

Unikalne wideo podzieliło internautów. To zabawa czy dręczenie?

Czytaj więcej >

Aktualności

Właścicielka pseudohodowli z Rogalic usłyszała wyrok. Obrońcy zwierząt żądają wyższej kary

Czytaj więcej >

Aktualności

Tym razem nie udało się uratować życia. Wszystko przez obojętność ludzi

Czytaj więcej >

Aktualności

Mecz piłkarski został przerwany z niezwykłego powodu. Na murawę wtargnął nieproszony gość

Czytaj więcej >

Aktualności

Chłopiec własnym ciałem obronił siostrę przed psem. Dziś jest dumny ze swoich blizn

Czytaj więcej >

Aktualności

Kłopoty samolotu lecącego do Warszawy. Pilot musiał lądować, zawiniły ptaki

Czytaj więcej >