Swiatzwierzat.pl
Agresywny pies

pixabay/simonocampo999

Seniorka dotkliwie pogryziona przez psa. Właściciel nie reagował

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

77-latka została zaatakowana przez agresywnego psa. Jak wynika z relacji kobiety, jadąc rowerem do domu, nagle podbiegł do niej czworonóg i dotkliwie ugryzł ją w nogę. Całej sytuacji przyglądał się właściciel zwierzęcia, który nie czuł się w obowiązku, by odciągnąć swojego pupila.

Do ataku na seniorkę doszło kilka tygodni temu na Podkarpaciu. Mężczyzna, który spacerował ze spuszczonymi luzem trzema psami, nie reagował, gdy jeden z nich wyrwał naprzód i rzucił się z zębami na bezbronną kobietę.

Pies biegający luzem pogryzł starszą kobietę

77-latka jadąca na rowerze doznała obrażenia nogi, w wyniku czego traciła równowagę i upadła na chodnik. Nawet wtedy opiekun psa nie zareagował.

- Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego 77-letnia kobieta najpierw sama pojechała po pomoc do placówki medycznej, a następnie wezwała policję – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Wkrótce po zgłoszeniu skandalicznego zdarzenia na policję, kolbuszowskim funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość właściciela zwierząt.

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w Zespole ds. Wykroczeń kolbuszowskiej jednostki, mieszkańcowi gminy Cmolas postawiono zarzut niezachowania zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa, który swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to wykroczenie mężczyźnie grozi kara ograniczenia wolności, grzywny (do 500 zł) lub nagany.

ZOO

ZOOstaw, nie dokarmiaj! Ważny apel pracowników stołecznego ogrodu zoologicznego

CZYTAJ DALEJ

Pilny apel do właścicieli psów

Podkarpaccy stróżowie prawa przypominają, że to na właścicielu zwierzęcia spoczywa pełna odpowiedzialność za wszelkie szkody wyrządzone przez swoich podopiecznych.

- Biegające luzem zwierzęta stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia ludzi, a często również przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Obowiązkiem właściciela jest sprawowanie właściwej opieki nad zwierzętami tj. stosowanie się do obowiązku szczepień, ale też sprawowanie właściwego nadzoru i opieki nad nimi - informuje policja.

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >