Swiatzwierzat.pl
Iberion materiały własne

Iberion mat. własne

Pies pogryzł 9-latkę. Właścicielka otrzymała mandat

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Właścicielka psa, który samowolnie opuścił posesję nie wywinęła się od mandatu. Zwierzak pogryzł 9-latkę, która podróżowała rowerem. Policja zdecydowała się nałożyć na kobietę mandat. Dodatkowo prowadze są czynności wyjaśniające, ponieważ właścicielka nie przedstawiła aktualnych szczepień.

Sytuacja miała miejsce 10 maja w Płońsku. 9-letnia rowerzystka została zaatakowana przez psa, który biegał luzem, bez nadzoru. Zwierzak ugryzł dziewczynkę w nogę. Mam zabrała córę do szpitala, gdzie nałożono opatrunek.

Mandat dla właścicielki psa

- Interweniujący na miejscu policjanci ustalili właścicielkę czworonoga. Kobieta twierdziła, że pies uciekł z jej mieszkania, o czym nawet nie wiedziała. Ukarana została przez funkcjonariuszy wysokim, 500 zł mandatem. Dodatkowo w płońskiej komendzie prowadzone są czynności wyjaśniające, gdyż kobieta nie okazała funkcjonariuszom dokumentu potwierdzającego zaszczepienie swojego pupila przeciwko wściekliźnie - informują policjanci.

Posiadanie psa wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale i obowiązkiem. Właściciele muszą pamiętać o aktualnych szczepieniach (przeciwko wściekliźnie - obowiazkowe) czy zabezpieczeniach w postaci smyczy, kagańca, ogrodzonej posesji.

Młoda wolontariuszka

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

- Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies może się czymś rozdrażnić i w najmniej oczekiwanym momencie kogoś zaatakować czy ugryźć - komentują policjanci.

Podwyższone kary dla właścicieli psów

10 kwietnia br. podwyższone zostały mandaty dla właścicieli czworonogów. Do tej pory opiekunowie mogli maksymalnie otrzymać karę 250 zł, ale teraz kwota jest dwukrotnie większa.

Według przepisów właściciel psa „za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka”, może być ukarany w mandatem wysokości 500 zł. Co ważne, mandat można otrzymać za samo niezachowanie środków ostrożności, stworzenie zagrożenia. 

Niższy mandat w wysokości 250 złotych można otrzymać za „niezachowanie zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia”. Osoby, które nieodpowiednio zabezpieczą posesję, pozwalając zwierzęciu na ucieczkę również muszą liczyć się z tą kwotą mandatu. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >