Swiatzwierzat.pl
Wyżerka w lesie

youtube/Deer Trail

Rodzina jeleni wpadła na podwieczorek do wiewiórki. Słodkie wideo chwyta za serce

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Fotopułapka umieszczona w lesie zarejestrowała niewyobrażalnie rozczulającą chwilę z życia dzikich mieszkańców lasu. Rodzina jelonków nieśmiało dołączyła do samotnie jedzącej wiewiórki i wspólnie z nią cieszyła się smakowitym posiłkiem. To po prostu trzeba zobaczyć!

Na nagraniu widzimy, że początkowo wiewiórka sama rozkoszuje się owocami i innymi smakołykami pozostawionymi przez ludzi o dobrym sercu. Chwilę później dołączyła do niej sarna wraz z malutkim jelonkiem.

Scena jak z filmu Disneya

Oczywiście gryzoń nie miał nic przeciwko obecności dwóch nieco większych gości. Zwierzaki wspólnie zabrały się za jedzenie, chrupiąc w najlepsze. Kiedy już napełniły żołądki, z zadowoleniem rozeszły się w swoich kierunkach.

Uroczy klip zachwycił nie tylko leśniczych, ale i internautów. Nagranie opublikowano we wrześniu 2006 roku i od tamtej pory zostało odtworzone już blisko 700 tysięcy razy. Widzowie zgodnie stwierdzili, że zwierzaki pałaszujące w lesie to wyjątkowo uroczy widok.

- To wygląda jak filmowa wersja bajek Disneya - skomentował nagranie jeden z internautów.

Siostry

Meksyk: 28-latka w śpiączce po ataku krokodyla. W jej obronie stanęła siostra bliźniaczka

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego rodzinne posiłki są takie ważne?

Obiad spożywany w towarzystwie najbliższych jest nie tylko miłą formą spędzania czasu, ale również sposobem na zacieśnienie więzów rodzinnych. Naukowcy przekonują, że rodzina, która jada razem, pozostaje razem. Dlaczego zatem warto uczestniczyć we wspólnym spożywaniu posiłków i czy rzeczywiście płynie z nich aż tak wiele korzyści?

Jak przekonują uczeni, wspólny obiad to okazja m.in. do rozwinięcia lepszych umiejętności komunikacyjnych, podwyższenia kompetencji społecznych u dzieci i młodzieży, kształtowanie dobrych obyczajów, dostarczeniem sobie oraz innym pozytywnych emocji i wspomnień i oczywiście oszczędność.

Jak wynika z raportu „Knorr. Każdy posiłek to okazja” z 2009 roku, w Polsce wspólny posiłek główny ze wszystkimi członkami rodziny spożywany jest częściej w weekendy (71% w niedziele i 63% w soboty), niż w dni powszednie. Obecnie mamy do czynienia z tendencją spadkową.

Niestety, na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci uczeni dostrzegli, że znaczenia tradycji rodzinnych jest coraz częściej zapominane. Praca zastąpiła czas dzielony przy stole, a ludzie izolują się, wpatrując w ekran telefonu czy telewizor, rzadziej podejmując rozmowy z innymi członkami rodziny.

Może warto wziąć przykład z mieszkańców lasu i zaplanować przepyszny posiłek w najbliższym gronie? Życzymy Wam dużo radości, uśmiechu i przede wszystkim smacznego!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >