Swiatzwierzat.pl
Pan Tadeusz i Pitek

Facebook/NowThis

Pan Tadeusz i wiewiórka Pitek stali się ogólnoświatową sensacją. Ich przyjaźń podbiła serca internautów

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Tadeusz Lubiarz z Pomorza Zachodniego oraz wiewiórka o imieniu Pitek spotkali się przypadkiem, jednak więź, jaka ich połączyła, zdecydowanie była im przeznaczona. Mężczyzna opowiedział, jakie były początki ich niezwykłej przyjaźni. Nagranie z ich udziałem zostało opublikowane przez amerykański serwis Mashable i dotąd zebrał już 58 mln wyświetleń.

Wspólne losy Pana Tadeusza i Pitka rozpoczęły się w 2013 roku. Mężczyzna pochodzący spod Szczecina spacerował z psem po lesie, gdy nagle coś spadło z drzewa prosto pod jego nogi. Początkowo myślał, że to zwykły kasztan, jednak chwilę później dostrzegł, że nie był to zwykły przedmiot, lecz malutka wiewiórka.

Polak potrafi! Pan Tadeusz zaprzyjaźnił się z wiewiórką

Wiewiórka, która później otrzymała imię Pitek, dosłownie spadła Panu Tadeuszowi z nieba! Zakochany w przyrodzie mieszkaniec Pomorza był jednak pewien obaw. Od razu sprawdził, czy zwierzątko przeżyło upadek.

Maleństwo ledwo się poruszało i z pewnością nie poradziłoby sobie bez odpowiedniej opieki. Mężczyzna postanowił ogrzać, nakarmić, aż w końcu przygarnąć gryzonia.

Pitek od pierwszych dni w nowym domu był karmiony samymi frykasami. Dostawał orzeszki, gruszki, a nawet kozie mleko. Wkrótce potem okazało się, że za bardzo przyzwyczaił się do panujących w domu luksusów i wcale nie chciał powrócić na łono natury.

Hanna Lis robi buziaka

Hanna Lis adoptowała psa. Dostał oryginalne imię

CZYTAJ DALEJ

Wiewiórka, która zdobyła międzynarodową sławę

Pomimo tego, że Pitek potrafi obudzić całą rodzinę o 6 rano, opieka nad leśnym pupilem była dla Pana Tadeusza samą przyjemnością. Wiewiórka zamieniła dziuplę na eleganckie mieszkanko i odtąd stała się nierozłącznym towarzyszem swojego właściciela.

Pitek jest bardzo ciekawskim zwierzakiem, który uwielbia przesiadywać na ramieniu swojego pana. Co zaskakujące, wcale nie boi się psa, z którym mieszka pod wspólnym dachem.

Historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy człowiekiem a wiewiórką została opowiedziana w materiale filmowym opublikowanym przez amerykański serwis NowThis. Dzięki temu użytkownicy sieci z całego świata dowiedzieli się o Panu Tadeuszu i Pitku.

W komentarzach nie zabrakło słów podziwu i komplementów pod adresem rudego zwierzaka o imponującej kicie. Internauci nie dowierzali własnym oczom, widząc, jak bardzo jest oswojony.

Jak dotąd film został obejrzany blisko 60 mln razy. Jeśli jeszcze nie znacie tego duetu, to koniecznie zobaczcie Pitka w akcji.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >