Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psy czekały przez tydzień na torach kolejowych. Ale właściciele wcale nie mieli zamiaru wrócić
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.08.2022 14:12

Psy czekały przez tydzień na torach kolejowych. Ale właściciele wcale nie mieli zamiaru wrócić

porzucone psy
Facebook/Suzette Hall

Założycielka fundacji Logan's Legacy znalazła dwa psy błąkające się po torach kolejowych. Zwierzęta najprawdopodobniej zostały porzucone przez swoich właścicieli. Coraz częściej powtarzająca się praktyka związana jest z wakacyjnymi wyjazdami.

Suzette Hall zamieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych poruszające nagranie. Kobieta otrzymała zgłoszenie o dwóch psach błąkających się po torach kolejowych. Zwierzęta przez tydzień oczekiwały powrotu swoich właścicieli.

Psy przez tydzień czekały na powrót swojego właściciela

Kobieta odnalazła pupile, które przez tydzień włóczyły się w pobliżu torów kolejowych. Niestety wszystko wskazuje na to, że zostały brutalnie porzucone, a mimo to, lojalne zwierzęta wciąż wierzyły w powrót swoich bliskich.

scale (1)

Suzette Hall podzieliła się nagraniem z odnalezienia psów na swoim profilu na Facebooku. Po zbliżeniu się do czworonogów okazało się, że obydwa były mieszańcami pudli, które najprawdopodobniej były używane przez swoich właścicieli w celach reprodukcyjnych.

scale (2)

- Po prostu tam siedziały. Porzucone psy zawsze myślą, że osoba, które je zostawiła, kiedyś powróci. Są bardzo lojalne. Ciągle chowały się pod autobusami i biegały po torach kolejowych — powiedziała ratowniczka zwierząt.

Porzucone psy oczekiwały na torach na powrót właściciela

Akcja ratunkowa, mająca na celu schwytanie piesków trwała kilka godzin. Po wszystkim pupile, nazwane Major oraz Divine, trafiły do weterynarza, który sprawdził ich stan zdrowia. Początkowo sądzono, że psy są ze sobą spokrewnione, jednak po wstępnych badaniach w klinice okazało się, że genetycznie nic ich nie łączy.

Założycielka Logan's Legacy wytłumaczyła, dlaczego dotychczas nierozłączne zwierzęta mogą teraz trafić do różnych domów. Według kobiety, takie sytuacje łączą zwierzęta i pomagają im wspólnie przetrwać ciężki okres, jednak z czasem pupile nie potrzebują już siebie nawzajem. Ponadto ciężej znaleźć potencjalnych opiekunów, którzy zgodzą się przyjąć psy w "dwupaku". W związku tym czworonogi zostały adoptowane przez dwie nowe rodziny, które odbiorą je z kliniki po zakończeniu ich leczenia.

scale (3)
scale (4)

W sezonie wakacyjno-urlopowym porzucanie psów jest coraz częstszym zjawiskiem, gdyż zwierzę staje się dla właścicieli przeszkodą w planowaniu wyjazdów. Jeśli ktoś nie chce zabierać swojego pupila na wakacje, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług hoteli dla psów albo innych obiektów, które mogą przyjąć pupila na krótki okres czasu. Warto również poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych, którzy przez ten czas mogą zaopiekować się zwierzętami.

Nie zapominajmy, że za znęcanie się nad zwierzęciem – a porzucenie go otrzyma właśnie taką kwalifikację – grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: thedodo.com, psy.pl