Swiatzwierzat.pl
Postrzelony pies

facebook/PSYjaciele

Psi senior potraktowany jak żywa tarcza. Aktywiści: „Oczy nam się zaszkliły"

26 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W ubiegły piątek, tj. 23 lipca przy ulicy Adama Mickiewicza w miejscowości Mszana (województwo śląskie) znaleziono ciężko rannego czworonoga. Pies został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarze zlecili wykonanie zdjęć rentgenowskich. Okazało się, że w ciele zwierzęcia utkwiło aż 6 naboi z wiatrówki.

- Malutka puchata kuleczka zgłoszona jako pies potrzebujący pomocy weterynaryjnej, bo leży na poboczu, kuleje na tylną łapę - informują przedstawiciele organizacji PSYjaciele na mediach społecznościowych.

Pies nosił śrut w ciele

Psim seniorem zajęli się specjaliści z przychodni weterynaryjnej InterVet w Gołkowicach. W klinice wykonano zdjęcia rentgenowskie, które obnażyły wyjątkowo smutną przeszłość poszkodowanego zwierzęcia.

Niczemu winne stworzenie ma 6 ran postrzałowych i połamaną miednicę. Strzały najprawdopodobniej zostały wymierzone z tzw. wiatrówki.

Przypominamy, że na początku roku w pobliskiej lokalizacji miała miejsce niemal identyczna sytuacja. Kundelek o imieniu Monek również został znaleziony przy drodze, a na jego ciele znajdowało się 5 ran postrzałowych śrutem. Niestety, tylko 2 naboje można wyciągnąć.

Pomimo wszczęcia poszukiwań sprawcy, brak świadków zajścia uniemożliwił ustalenie tożsamości oprawcy zwierząt. Przedstawiciele organizacji PSYjaciele bali się wówczas, że Mono nie był jedyną ofiarę tej osoby. 

Jeżyk

Jeż rozpromienia się na widok jedzenia. Czysta słodycz

CZYTAJ DALEJ

Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego zwierzęcia

Z uwagi na okoliczności popełnionego przestępstwa, można podejrzewać, że starszy kundelek został skrzywdzony przez tę samą osobę, co Mono. Aktywiści są wzburzeni cichą zmową tolerowania tak karygodnego zachowania.

- Nie potrafimy na tę chwilę wyrazić naszych emocji... Jaka kanalią wypraną z uczuć i człowieczeństwa trzeba być, by wycelować i strzelić do małego bezbronnego psa. Jak długo imitacje człowieka będą czuły się bezkarnie, z cichym przyzwoleniem sąsiadów, którzy nie chcą się wtrącać?! - czytamy we wpisie na Facebooku.

Nagranie przedstawiające poszkodowanego psiego seniora znajduje się tutaj. Jeśli ktoś go rozpoznaje bądź jest w posiadaniu informacji o jego właścicielu, proszony jest o kontakt z organizacją. Gwarantowana jest pełna anonimowość.

- Nie pozwólmy, by to uszło komuś na sucho - apelują prozwierzęcy działacze.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >