Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Przyszła do schroniska, by adoptować kotkę. Takiego obrotu spraw się nie spodziewała
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.07.2024 11:21

Przyszła do schroniska, by adoptować kotkę. Takiego obrotu spraw się nie spodziewała

koty w schronisku
fot. facebook/ Exploits Valley SPCA Adoptables

Starsze koty często trafiają do schronisk z powodu różnych życiowych zawirowań swoich dotychczasowych opiekunów. Niestety ich wiek sprawia, że trudno znaleźć im nowy dom. Na adopcję kociej seniorki o imieniu Mya zdecydowała się Alicia. Choć kobieta przybyła do placówki z myślą o adopcji wyłącznie jednego zwierzęcia, poruszająca historia kocich sióstr skłoniła ją do podjęcia ryzyka.

Koci seniorzy mają wiele do zaoferowania

Wiele osób decyduje się na adopcję młodszych zwierząt, obawiając się wyzwań związanych z opieką nad seniorami. Tymczasem starsze mruczki, mają wiele do zaoferowania. Są spokojnie, kochające i zazwyczaj bardzo wdzięczne za nowy dom. 

Kobieta o imieniu Alicia, która wybrała się do schroniska Exploits Valley SPCA, planowała wesprzeć porzucone zwierzęta i okazać im trochę ciepła i miłości. Nie była pewna, czy chce przygarniać kolejnego kota, a jeżeli już, to tylko jednego. Jej futrzasta przyjaciółka czekała na nią z utęsknieniem w domu. Jednak gdy ujrzała rude piękności, nie mogła oprzeć się ich urokowi. Zawierzyła sercu i postanowiła pomóc mruczącym siostrom.

Rowerzysta przejechał po szczeniaku. Sprawca jest poszukiwany Wśród myszy ukrył się kot. W 5 sekund znajdą go tylko bystrzachy

Kotki zostały porzucone przez swoich właścicieli

Mya i Hawkins znalazły się w trudnej sytuacji, tracąc jedyny dom, jaki znały. Właściciele postanowili się ich pozbyć na “stare lata”. Mruczące siostrzyczki były ufne, lecz mocno zdezorientowane sytuacją, w której się znalazły. Z dnia na dzień z puszystej kanapy trafiły do nieznanej im klatki. 

Pracownicy wiedzieli, że aby zwiększyć ich szanse na nowy dom będą musieli je rozdzielić. Nikt przecież nie adoptuje kocich seniorów w pakiecie. Nie potrafili jednak tego zrobić, widząc, jak są ze sobą zżyte. Pozostało wierzyć, że ktoś się w nich zakocha i przygarnie uroczy duet. 

kocie siostry.png
fot. facebook/  Exploits Valley SPCA Adoptables

W schronisku, mimo miłości i troski wolontariuszy, brakowało im czegoś niezwykle ważnego — własnego miejsca na ziemi. Gdy Alicia usłyszała historię rudych siostrzyczek, nie mogła postąpić inaczej. Porzucone 15-letnie kotki potrzebowały nowego opiekuna, który zapewniłby im spokój i odpowiednią opiekę do końca ich dni.

Po przyjeździe do nowego domu Mya i Hawkins szybko się zaaklimatyzowały. Z ciekawością badały każdy zakamarek, jakby chciały nadrobić stracony czas. Okazało się, że jedna z kotek uwielbia się przytulać na kolanach, druga zaś z fascynacją obserwuje świat zza szyby, wylegując się na swoim nowym legowisku. Alice nie może się nacieszyć, widząc, jak mruczki odzyskują radość życia. 

Rudy kotek
fot. facebook/  Exploits Valley SPCA Adoptables

Adopcja w duecie. Kobieta nie mogła lepiej wybrać

Nowe podopieczne idealnie dogadały się z kocią rezydentką. Niemal od razu przypadły sobie do gustu i zostały zaakceptowane. Kobieta wierzy, że taki właśnie los był im pisany. Kotki na każdym kroku okazują swoją wdzięczność. Również pracownicy schroniska są pełni podziwu i radości, gdyż adopcje seniorów prawie się nie zdarzają, a w pakiecie zakrawają na cud.

Adopcja starszych kotów jest wyzwaniem. Wiele osób obawia się problemów zdrowotnych i krótszego czasu, jaki dane im będzie, spędzić z nowym pupilem. Warto jednak podjąć się takiego ryzyka i podarować dom seniorowi, który odwdzięczy się za kawałek własnego miejsca na ziemi niezwykłą miłością i wdzięcznością. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?