Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Pokazali, jak kapucynki zareagowały na nowy wybieg. Oszalały z radości
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 13.06.2024 14:27

Pokazali, jak kapucynki zareagowały na nowy wybieg. Oszalały z radości

kapucynki
Fot. Facebook/ZOO Wrocław

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu doczekał się kolejnych zmian, które mają zaowocować poprawą dobrostanu mieszkańców. Tym razem zadbano o przestrzeń dla ssaków naczelnych i odświeżono jeden z wybiegów małp. W sieci opublikowane zostało nagranie ukazujące reakcję kapucynek na nowy dom. Zwierzęta oszalały z radości — musicie to zobaczyć!

Zoo we Wrocławiu nieustanne dba o dobrostan zwierząt

Otwarty w 1865 roku Ogród Zoologiczny we Wrocławiu nosi miano najstarszego zoo w Polsce. Na terenie o powierzchni 33 hektarów zwierzęta, pod czujnym okiem specjalistów, mogą się rozmnażać w bezpiecznych warunkach, nierzadko przyczyniając się do odnowy populacji zagrożonych wyginięciem gatunków.

Załoga wrocławskiej placówki dokłada wszelkich starań, aby zapewnić każdemu lokatorowi optymalne warunki bytowe zgodne z potrzebami gatunkowymi. Nie tak dawno informowaliśmy o budowanej lwiarni, której architektura zbliżona jest do afrykańskich zabudowań, aby nowi podopieczni mogli poczuć się jak w domu. Na tym jednak nie koniec — renowacji uległ także m.in. wybieg dla małp.

Są w całym kraju, wyglądają jak węże. Jaki jest pożytek z padalca w ogrodzie? Niewidome koty czekały w schronisku na adopcję. Nie do wiary, jak potoczył się ich los

Kapucynki oszalały z radości na widok nowego wybiegu

Na oficjalnym profilu Zoo Wrocław na Facebooku opublikowano nagranie informujące o udostępnieniu niedawno odświeżonego wybiegu dla kapucynek czarno-białych. Małpi plac zabaw został odrestaurowany i doposażony w dodatkowe elementy, które z pewnością przysłużą się zwinnym zwierzątkom do jeszcze bardziej figlarnych zabaw. Nie zabrakło także nowej wodnej atrakcji.

Oczko wodne, z którego mam nadzieję będą również chętnie korzystać. Na razie ciekawie się mu przyglądają — wyznał Patryk Pufelski, który w poście został określony jako “naczelny małpiarz w Zoo Wrocław”.

Reakcji tych kochających zabawę zwierząt można było się domyślić. Na wideo widzimy, jak zaciekawione kapucynki — Perra i Perrito — hasają po nowym wybiegu. Ochoczo korzystają ze stworzonego im toru przeszkód, poznając każdy z jego zakątków. Bez wątpienia widok odremontowanego placu przysporzył im wiele radości. Zobaczcie sami:

Zoo we Wrocławiu zaprasza na obserwację inteligentnych kapucynek

Na koniec udostępnionego nagrania Patryk Pufelski zachęca wszystkich miłośników zwierząt do odwiedzenia Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu i obserwacji wybryków kapucynek czarno-białych na żywo.

Gatunek ten znajdziecie przy tzw. Okrąglaku, tuż obok Małpiarni — poinformował autor wpisu.

Kapucynka czarno-biała to niewielkich rozmiarów gatunek ssaka naczelnego, który charakteryzuje się nie tylko niezwykłą zwinnością, ale także wysokim poziomem inteligencji i zajmuje pod tym względem zaszczytne czwarte miejsce spośród wszystkich małp. Co ciekawe, w rankingu pokonują nawet goryle. 

Naturalnym środowiskiem kapucynek czarno-białych są lasy tropikalne Ameryki Środkowej oraz Południowej. Kapucynki żyją w dużych grupach i to zwykle samiec jest przywódcą stada. Choć żywią się głównie owocami, niekiedy zjedzą także mięso bądź jaja ptaków. Dożywają około 30 lat.