Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Nowi podopieczni wrocławskiego ZOO. Ich widok rozczuli turystów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 28.05.2024 15:14

Nowi podopieczni wrocławskiego ZOO. Ich widok rozczuli turystów

Zoo Wrocław
fot. facebook.com/ Telewizja Travel TV

We wrocławskim zoo pojawili się nowi, długo wyczekiwani lokatorzy. Zwierzęta przybyły z innych ogrodów zoologicznych w ważnym celu. Nad idealnym dopasowaniem czuwał koordynator ds. gatunku, który zna mocne i słabe strony ich charakterów. Turyści już przebierają nogami z zachwytu.

Nowi lokatorzy wrocławskiego zoo

W ogrodach zoologicznych zwierzęta z różnych zakątków świata znajdują schronienie i troskliwą opiekę. Przybywają tutaj nie tylko po to, by cieszyć oczy odwiedzających, ale przede wszystkim, by dać początek nowemu życiu. W spokojnym otoczeniu, pod czujnym okiem specjalistów, stworzenia mają szansę na rozmnażanie i wychowanie swoich młodych. Zoo to szczególne miejsce, gdzie troska człowieka łączy się z instynktami zwierząt, stwarzając warunki do odnowy gatunków zagrożonych wyginięciem. 

Do wrocławskiego zoo przybyli nowi, długo wyczekiwani przez pracowników i turystów mieszkańcy. Zwierzęta przyjechały z Francji oraz wyjątkowo przyleciały samolotem z Irlandii. Dwie lwice oraz samiec pandy rudej sprowadzone zostały pod czujnym okiem koordynatora w ważnym celu. Czy na wybiegach zakwitnie miłość? 

200 dni temu zadzwonili do opiekunów znalezionego psa. Nadal na nich czeka Był pewien, że stoi za nim przyszła żona. Odwrócił się i go zamurowało

Zoo szykuje prawdziwą petardę. Czy uda się stworzyć idealne połączenie?

Na nowym wybiegu dla lwów razem z dwuletnim samcem Togo, który już zdążył zaskarbić sobie miłość internautów, zamieszkają dwie niespełna trzyletnie lwice - Wanja i Malkia. We trójkę będą tworzyć stado, które niebawem być może się powiększy. Samice urodziły się w Zoo African Safari Plaisance du Touch we Francji. Mają jednego ojca, ale różne matki. Są więc przyrodnimi siostrami. 

Samiec lwa
fot. facebook.com/ ZOO Wrocław

Nowa lwiarnia ma zostać otwarta już niebawem. Ostatnie prace remontowe dobiegają końca. Turyści bardzo długo czekali na ponowne pojawienie się lwów we wrocławskim zoo. O tym, że to właśnie te osobniki stworzą wyjątkowe stado, zadecydował koordynator gatunku, czyli osoba, która ma pełną wiedzę o wszystkich lwach znajdujących się w europejskich ogrodach zoologicznych. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ łącznie jest ich ponad 750. Specjalista najlepiej wie, jak kojarzyć ze sobą zwierzęta, by ich potomstwo było silne i zdrowe.

Ciekawski Bernie. Zwierzę odbyło nietypową podróż

Kolejnym nowym mieszkańcem, który przybył do zoo w tym samym czasie, jest samiec pandy rudej. Niespełna roczny Bernie przyleciał samolotem prosto z ogrodu zoologicznego w Irlandii. Ten środek transportu jest niezwykle rzadko wykorzystywany do relokacji zwierząt między ogrodami z powodu stresu, jaki przeżywają stworzenia podczas lotu. Na szczęście panda mała bardzo spokojnie go odbyła bez konieczności użycia leków uspokajających.

Podróż pandy małej
fot. facebook.com/ ZOO Wrocław

Ciekawski i odważny zwierzak niemal od razu zapoznał się z nowym wybiegiem. Obszedł dokładnie wszystkie kąty, sprawdził zakamarki i usiadł na środku, dając znać pracownikom zoo, że akceptuje nowe warunki lokalowe. Bernie, jak na dżentelmena przystało, przywitał się kulturalnie z zamieszkującą teren Lian, która dostrzegła intruza dopiero po kilkudziesięciu minutach. 

Pandy małe zagrożone są wyginięciem. Personel zoo po cichu liczy, że dzięki wiedzy koordynatora gatunku trafiła im się doskonała para, która niebawem doczeka się zdrowego potomstwa.