Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-10-04T104736.935

JUSTICE FOR ROSE

Pitbull został odizolowany od świata. Miał wrócić do domu po 10 dniach, rozłąka trwała prawie 5 lat

5 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Historia pitbulla, który został odizolowany od świata może poruszyć każdego z miłośników psów. Suczka o imieniu Rose miała wrócić do domu po 10 dniach, lecz rozłąka z właścicielką trwała prawie 5 lat. Opiekunka zwierzęcia opowiedziała ich historię. Jak do tego doszło?

Wieź, która może narodzić się między psem, a człowiekiem przez niektórych jest nazywana nawet najprawdziwszą przyjaźnią. W takiej sytuacji choćby kilkudniowa rozłąka może być powodem do smutku zarówno u opiekuna, jak i ukochanego pupila.

Historia Rose - pitbulla, który nie odnajdywał się w schronisku

Rose to pitbull, który przez pewien czas przebywał w schronisku. Już wtedy była zdecydowanie wycofana i bardziej bojaźliwa w porównaniu do innych psów. Między innymi przerażał ją hałas i inne wszechobecne odgłosy obijające się o ściany placówki. Natomiast brak odpowiedniej tresury i jej ubarwienie sprawiły, że miała nikłe szanse na adopcję. Otóż okazuje się, że psy i koty o czarnym umaszczeniu dużo częściej nie mogą znaleźć kochającego domu.

rose-1

Finalnie w 2013 roku Rose przełamała złą passę. Adoptowali ją ludzie, którzy w domu mieli inne zwierzęta w nadziei, że będzie w stanie nawiązać z nimi relację. Mimo więzi, jaka narodziła się między pitbullem, a jego nową właścicielką Glorianne Lagnese, pewnych problemów behawioralnych nie dało się wypracować. Suczka nadal była strachliwa, choć tolerowała swoich czworonożnych kompanów.

- Rose była bardzo bojaźliwa i niepewna siebie. Kiedy usłyszała jakikolwiek hałas w domu, to od razu uciekała i chowała się - relacjonuje właścicielka Rose.

rosa i psy
scale (75)
pilne

Afera na polskim rynku drobiu. Karmili kurczaki tłuszczem do produkcji smarów, proceder trwał latami

CZYTAJ DALEJ

Suczka została odizolowana od świata

Pewnego dnia w domu Rose i jej właścicieli pojawili się włamywacze. Przerażona suczka działała zgodnie z instynktem i w panice ugryzła dwa osoby. Warto jednak zaznaczyć, że nikomu nie stała się większa krzywda. Mimo to, wezwano policję, która zadecydowała o izolacji pitbulla.

Rose miała wrócić do domu po 10 dniach, jednak rozłąka trwała prawie 5 lat. Co najgorsze, w zamkniętym boksie miała jedynie metalową miskę. Zrozpaczeni właściciele poprosili o pomoc adwokata, który miał doświadczenie w podobnych sprawach.

- Powiedziano mi, że muszą zabrać mojego psa i odizolować go na 10 dni. Byłam przerażona, ale nie miałam wyboru. Gdy minęło 10 dni, zadzwoniono do mnie i powiedziano mi, że Rose będzie uśpiona, ponieważ jest agresywna - opowiedziała Glorianne Lagnese.

rose schronisko
BeFunky-collage - 2022-10-04T104736.935

Ostatecznie, po prawie pięciu latach suczka mogła opuścić fatalne warunki, w jakich przebywała. Warunkiem było zrzeczenie się do niej praw przez właścicielkę i nadzór profesjonalnego trenera dla psów. Opiekę nad suczką przejęła specjalna organizacja.

rosa z wlascicielka

Właścicielka Rosy ubolewa nad faktem, że ukochany pies nie może z nią mieszkać. Mimo wszystko, cieszy się, że udało jej się wywalczyć jej wolność.

- Jest mi przykro, że Rose nie może zamieszkać ze mną, ale najważniejsze, że jest wolna. Długo o to walczyłam, bo to jej szczęście jest dla mnie najważniejsze – dodała Glorianne.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

źródło: thedodo.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >