Swiatzwierzat.pl
Sasha z niemowlęciem

youtube/ABC13 Houston

Pitbull złapał dziecko za pieluchę i wyciągnął z łóżeczka. Dziewczynka zawdzięcza mu życie

28 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pitbull o imieniu Sasha obudził całą rodzinę nieustającym szczekaniem. Słysząc, jak zwierzę drapie w tylne drzwi domu, Latana Chai zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak. Dostrzegła, że u sąsiadów wybuchł pożar, dlatego natychmiast pobiegła do pokoju 7-miesięcznej córeczki, żeby wynieść ją na zewnątrz. Okazało się, że ktoś ją w tym ubiegł.

Amerykański pitbulterier to pies, który waleczność ma we krwi, choć wiele osób spłyca ją do poziomu wzmożonej agresji i nieprzewidywalności. Niegdyś przedstawiciele tej rasy rzeczywiście byli wykorzystywani jako psy do walki z bykami oraz innymi psami, lecz współcześnie nie mają oni nic wspólnego z krwawymi walkami.

Pitbulle wymagają konsekwentnego prowadzenia przez opiekunów i silnej więzi opartej na szacunku, a w zamian odpłacą się bezgraniczną lojalności i miłością, zwłaszcza w stosunku do najmłodszych członków rodziny. Historia, jaka rozegrała się latem w 2018 roku w kalifornijskim Stockton, jest dowodem na to, że te psy mogą być wspaniałymi zwierzętami i to od ich właścicieli zależy, czy odpowiednio je wychowają.

Pitbull ciągnął dziecko po podłodze, trzymając w zębach pieluszkę

Pitbull o imieniu Sasha i mała Masailah urodziły się w niedługim odstępie czasu. Więź pomiędzy dzieckiem a zwierzęciem zacieśniała się wraz z mijającymi miesiącami. Suczka towarzyszyła swojej małej pani podczas kąpieli, leżała przy niej, gdy zasypiała i praktycznie nie odstępowała jej na krok.

pitbull2

Gdy Masailah skończyła siedem miesięcy, rodzina doświadczyła wielkiej tragedii. W środku nocy z 3 na 4 czerwca matka dziewczynki, Latana Chai, usłyszała, jak Sasha wchodzi do domu szczekając, piszcząc i zmierzając wprost do pokoju, w którym spało dziecko. Kobieta wstała, żeby sprawdzić, co tak bardzo zdenerwowało czworonoga i wówczas dostrzegła, że w jednym z czterech sąsiadujących ze sobą w budynku mieszkań, należącym do jej kuzyna, wybuchł pożar.

Kłęby czarnego dymu unosiły się w powietrzu, a ogień szybko rozprzestrzeniał się w stronę domu Latany. Matka natychmiast ruszyła z powrotem do sypialni po swoją 7-miesięczną córkę. Gdy dotarła do pokoju, okazało się, że Sasha ją wyprzedziła.

zdjęcie ilustracyjne: KAS

Próbował wwieźć do Polski skórę gatunku zagrożonego wyginięciem. To miał być prezent z Syberii

CZYTAJ DALEJ

Pitbull uratował z pożaru 7-miesięczną dziewczynkę i jej mamę

Ku wielkiemu zaskoczeniu swojej właścicielki, suczka ciągnęła dziecko po ziemi, trzymając je zębami za poduszkę. Lana od razu zrozumiała intencje zwierzęcia, wiedząc, że chce zanieść dziewczynkę z daleka od niebezpieczeństwa. W tym czasie bezpiecznie wyprowadziła całą swoją rodzinę na zewnątrz.

Matka nie potrafi ukryć swojej wdzięczności wobec suczki. To właśnie dzięki Sashy nikomu nic się nie stało, a Masailah wyszła z pożaru bez szwanku.

oYOtbdOGh8rBXLzuFHvS1m42EGpviZE1hykNM6V1
web3-pitbull-hero-animal-child

- Wszystko jej zawdzięczam. Gdyby nie ona, zorientowanie się w pożarze zajęłoby mi więcej czasu, a sprawy mogłyby potoczyć się znacznie gorzej - przyznała właścicielka Sashy.

Nad psami wpisanymi na wykaz ras agresywnych ciąży zła sława, ale nie zapominajmy, że w XIX wieku ludzie uważali pitbulle na najlepszą rasę psów opiekunów do dzieci. Żadne zwierzę nie jest z natury złośliwe, a agresja to często następstwo lęku i postawienia psa w sytuacji bez wyjścia.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej niebezpieczne owady w Polsce. Uważaj, niektóre mogą mieszkać w twoim domu

W Polsce co prawda jadowitych stworzeń nie ma tak wiele, jak np. w Australii, co nie oznacza, że szanse na ich spotkanie wynoszą zero. Poznaj najbardziej jadowite owady występujące w Polsce! Przy napotkaniu tych owadów, lepiej zachować pewne środki ostrożności. Najlepiej się do nich nie zbliżać, ale jeśli dojdzie do konfrontacji i ukąszenia, warto wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: youtube/ABC13 Houston

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >