Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-09-26T120340.306

youtube/Viva! Charity

Prosięta uratowane z rzeźni. Niewiarygodne, jak wyglądał ich pierwszy kontakt ze światem

26 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W sanktuarium dla zwierząt gospodarskich zamieszkała locha z prosiętami, które zostały uratowane z ubojni. Stworzenia, które spędziły życie w klaustrofobicznych warunkach, dzięki organizacji Viva! mogły po raz pierwszy stanąć na trawie i pooddychać świeżym powietrzem. W tamtej chwili przepełniała je czysta radość.

Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! również aktywnie pomaga czworonogom z pseudohodowli, co zwierzętom gospodarskim. Wśród podopiecznych organizacji znalazła się locha o imieniu Hope Apple Blossom oraz jej sześć prosiąt. Mimo, iż ich przeznaczeniem było zakończyć życie w ubojni, w ostatniej chwili udało się je odbić z rąk rzeźników.

Świnia z prosiętami po raz pierwszy skosztowała wolności

Dzięki uporowi pro-zwierzęcych działaczy , którzy przeciwstawiają się obecnemu systemowi i drastycznym realiom hodowli zwierząt na mięso, w marcu 2017 roku świnia oraz prosięta zostały przetransportowane na walijską wieś, gdzie rozpoczęły zupełnie nowe życie na farmie Dean Farm Animal Sanctuary.

ehbdfv x

Opieki nad trzodą chlewną podjęła się Juliet Gellatley, brytyjska pisarka promująca wegetarianizm i obrończyni praw zwierząt, która w 1994 roku założyła organizację Viva! Większą część swojego życia spędziła, prowadząc kampanie na rzecz zwierząt, dlatego i tym razem postanowiła udokumentować przemianę stworzeń wykorzystywanych w hodowli przemysłowej po odzyskaniu wolności.

dfbv
ZOO

Chcesz pomóc? Warszawskie zoo zbiera dary jesieni dla zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Nic tak nie cieszy jak widok słońca

Kiedy myślimy o bawiących się zwierzętach, zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy psy, koty oraz mieszkańcy ogrodów zoologicznych. Rzadko kto bierze pod uwagę zwierzęta gospodarskie, które tak jak inne zwierzaki, również uwielbiają biegać, skakać i wygłupiać. Nagranie, które pojawiło się na oficjalnym kanale Viva! Charity pokazuje ich radość podczas pierwszego spaceru na zewnątrz, gdy mogą swobodnie odkrywać swój nowy dom.

3hetbdf
FREEDOM-Rescue-sow-and-her-six-piglets-explore-their-forever-818x490

Widać na nim, jak Hope Apple Blossom oraz jej prosięta radośnie brykają po trawie, ryją glebę pyskami w poszukiwaniu pożywienia i bawią się ze swoimi towarzyszami. Pod wideo dokumentującym pierwsze sielankę na farmie pojawiło się mnóstwo komentarzy od zaskoczonych internautów, którzy przyznali, że nigdy wcześniej nie widzieli świń w takiej euforii. Poniżej przytaczamy wybrane wypowiedzi:

- Wszystkie zwierzęta hodowlane zasługują na takie życie.

- Mama sama biega jak mały prosiaczek - ciesząc się wolnością!

- Nigdy wcześniej nie widziałam biegających i bawiących się świń w ten sposób. To tylko pokazuje, jak są straszliwie ograniczone i wykorzystywane.

- Mama i małe świnki nie mogły znaleźć lepszego miejsca, w którym mogłyby przeżyć swoje życie. Widać było radość, gdy wszystkie pędziły po podwórku.

Trzymamy kciuki, by rodzina świnek dożyła na farmie spokojnej starości!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej niebezpieczne owady w Polsce. Uważaj, niektóre mogą mieszkać w twoim domu

W Polsce co prawda jadowitych stworzeń nie ma tak wiele, jak np. w Australii, co nie oznacza, że szanse na ich spotkanie wynoszą zero. Poznaj najbardziej jadowite owady występujące w Polsce! Przy napotkaniu tych owadów, lepiej zachować pewne środki ostrożności. Najlepiej się do nich nie zbliżać, ale jeśli dojdzie do konfrontacji i ukąszenia, warto wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >