Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sceny grozy w Brazylii. Siedem wściekłych pitbulli rozszarpało mężczyźnie twarz
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 05.03.2021 01:00

Sceny grozy w Brazylii. Siedem wściekłych pitbulli rozszarpało mężczyźnie twarz

Mężczyzna pogryziony przez pitbulle
pixabay/TORRES

Do makabrycznego zdarzenia doszło w wiosce Lageado Feio mieszczącej się w południowej części Brazylii. Poszkodowanym okazał się 46-letni mieszkaniec, który 2 lutego wybrał się na przechadzkę swoją ulubioną trasą. Codzienna rutyna w jednej chwili przerodziła się w koszmar, któremu nikt nie był w stanie zapobiec.

Pitbulle rozszarpały mężczyźnie twarz

46-letni Aglacir de Macedo Pereira został brutalnie zaatakowany przez siedem dzikich pitbulli podczas porannego spaceru. Na jego drodze stanęła horda wściekłych psów, które prawdopodobnie uciekły z pobliskiej farmy. 

Agresywne zwierzęta napadły na mężczyznę i rozszarpały mu całą twarz. Skóra została całkowicie oderwana od mięśni, niemal odsłaniając czaszkę. Wrzaski pogryzionego 46-latka zaalarmowały przechodniów i okolicznych mieszkańców, którzy wezwali pogotowie. 

Przyjazd ambulansu został znacznie opóźniony ze względu na trudne warunki dojazdu. Mężczyzna został przewieziony do najbliższego szpitala, który znajdował się w Santa Cruz w centrum Pinhao, ponad 30 kilometrów od wioski. Niestety, mimo starań lekarzy 46-latka nie udało się uratować. Aglacir de Macedo Pereira zmarł w wyniku rozległych obrażeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Wstrząsająca tragedia

Tragedia sprzed miesiąca wstrząsnęła lokalną społecznością. Bliscy zmarłego Brazylijczyka pogrążyli się w rozpaczy, nie mogąc pogodzić się z losem, jaki spotkał 46-latka. Jednocześnie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz pilnowanie własnych zwierząt, aby podobna tragedia nie powtórzyła się w przyszłości.

- Był jak syn. Wychowywałam go, odkąd skończył dwa lata - powiedziała jego ciotka lokalnym mediom. - Prosimy ludzi, którzy mają te zwierzęta, aby się nimi zaopiekowali. Nie chcemy, aby inni ludzie przeżyli tak smutną sytuację, jak ta, przez którą przechodzimy - kontynuowała.

Sprawa brutalnego ataku pitbulli na człowieka została nagłośniona zarówno przez brazylijskie, jak i ogólnoświatowe stacje informacyjne. Właściciel pitbulli nie został jeszcze zidentyfikowany. Brazylijscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie ataku i wnieść oskarżenie przeciwko osobie, która nie dopilnowała zwierząt, a tym samym przyczyniła się do śmierci 46-latka.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!