Swiatzwierzat.pl
Świat zwierząt

Agresywny pies dotkliwie pogryzł 2 i 3-latkę. Dzieci z obrażeniami ciała trafiły do szpitala

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Agresywny pies wyskoczył na dwie spacerujące dziewczynki. Zwierzę, które przypuściło atak na 2 i 3-latkę, uciekło z pobliskiej posesji. Poszkodowane dzieci natychmiast trafiły do szpitala z poważnymi ranami na całym ciele. Jak się wkrótce ok

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 lutego, około 12.30 na ulicach Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dwie małe dziewczynki spacerowały w towarzystwie kobiety wzdłuż ulicy St Saviors Road w Alum Rock. Niespodziewanie zaatakował je pies stróżujący podwórko na pobliskiej posesji.

Agresywny pies rzucił się z zębami na kilkulatki

Jak informuje brytyjski magazyn "The Sun", na nagraniach publicznego monitoringu widać, że czworonóg rzucił się na dziewczynki w wieku 2 i 3 lata. Można na nich dostrzec, jak dzieci zostały wręcz wgniecione w chodnik, zaś pies z każdą minutą staje się jeszcze bardziej agresywny. Zszokowani świadkowie dodają, że zwierzę szarpało i ciągnęło dziećmi po chodniku z taką łatwością, jak gdyby były szmacianymi lalkami. 

Płacz i wrzaski atakowanych dzieci oraz ich opiekunki momentalnie podniosły alarm. Przechodnie rzuciły się dziewczynkom na ratunek. Jedna z przejeżdżających w okolicy osób usiłowała odciągnąć agresywnego psa. Całe szczęście w porę udało jej się zabrać poszkodowane kilkuletnie do auta, uniemożliwiając niebezpiecznego czworonogowi kolejny atak.

Po tym, jak 2 i 3-letnie dziewczynki znalazły się poza zasięgiem czworonoga, usiłował on jeszcze zaatakować pozostałych przechodniów na ulicy, jednak tym razem mu się to nie udało. Po fali stanowczych okrzyków i prób przegonienia go zwierzę spłoszyło się i uciekło.

Brytyjska policja ruszyła w pościg za czworonożnym agresorem. Wkrótce ustalono, że pies uciekł z terenu pobliskiej posesji. Był wykorzystywany do pilnowania znajdującego się tam budynku. Na obecną chwilę wciąż nie wiadomo, jaką karę poniesie jego właściciel. 

Dzieci z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala

Dzięki błyskawicznej reakcji świadków udało się uniknąć tragedii. Na miejsce zdarzenia został wezwany ambulans. Paramedycy przewieźli ranne dziewczynki do pobliskiego Birmingham Children’s Hospital, gdzie otrzymały niezbędną pomoc medyczną. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, dwulatka ma rany na nogach i liczne zadrapania na całym ciele, natomiast trzylatka doznała urazów dłoni i nóg. Życie obu dziewczynek nie jest zagrożone.

- Mieliśmy kilka zgłoszeń dotyczących ataku psa na małe dziewczynki w dzielnicy Saltley w Birmingham około godziny 12:35. Na miejsce zdarzenia od razu wysłano karetkę. Po przybyciu zespół ratowników znalazł dwoje dzieci, a jedno z nich miało poważne obrażenia. Dziewczynki zostały zbadane i opatrzone, nim zabrano je do szpitala dziecięcego - przekazała rzeczniczka pogotowia West Midlands Ambulance.

Nieszczęśliwie, zaledwie trzy dni wcześniej w tym samym mieście miał miejsce śmiertelny atak czworonoga na 25-letnią Keirę Ladlow. Młoda kobieta została zagryziona przez psa, którego zaadoptowała.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: o2.pl, birminghammail.co.uk

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >