Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-17T121106.433

Facebook.com @zuck

Mark Zuckerberg pokazał zdjęcie swojego pieska. Zalała go fala hejtu

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, sam posiada konto na swojej platformie i od czasu do czasu publikuje na nim zdjęcia i filmy ze swojego życia. Tym razem amerykański multimiliarder postanowił podzielić się z internautami zdjęciem swojego pieska. Nie takiej reakcji się spodziewał.

Mark Zuckerberg nie publikuje postów często, ale gdy już coś zamieści na swoim profilu na Facebooku, jego posty mają wielkie zasięgi i setki tysięcy reakcji. Podobnie było ze zdjęciem psa.

BeFunky-collage - 2021-07-17T113651.425

Kierowca z Poznania umyślnie przejechał rodzinę kaczek. Internauci wstrząśnięci

CZYTAJ DALEJ

Bestia jako żydowski piesek

Pies Marka Zuckerberga nazywa się Bestia (Beast) i należy do rasy owczarek węgierski. Założyciel Facebooka opublikował urocze zdjęcie Bestii, na którym piesek nosi skrojony na miarę strój religijnych Żydów: czapkę kipę i modlitewny szal, tallit.

Mark Zuckerberg jest Żydem i choć nie jest przesadnie religijny, to jednak otwarcie mówi o swoich korzeniach, a chorej córce śpiewa tradycyjne żydowskie pieśni z prośbami do Boga o uzdrowienie.

Antysemickie piekło

Zdjęcie opublikowane przez Zuckerberga wygenerowała niespodziewane komentarze ze strony internautów. Pod postem rozpętało się antysemickie piekło, w którym przeciwnicy państwa Izrael z całego świata dali upust swej niechęci do Żydów.

Śmieszna zdjęcie pieska stało się pretekstem dla nienawistników do wylewania w Sieci swojego rasizmu i uprzedzeń. Pod postem przeczytać możemy treści propagandowe Palestyńczyków i organizacji antyżydowskich, obejrzeć karykatury niczym te rodem z lat 30. ubiegłego wieku i nawoływania do wypędzenia Żydów z Bliskiego Wschodu.

Żydzi zaniepokojeni

Postem Marka Zuckerberga zainteresowała się organizacja American Jewish Commitiee, zajmująca się obroną interesów Żydów i monitorowaniem wybryków antysemickich.

- Nikt nie jest bezpieczny od antysemityzmu, nawet pies Makra Zuckerbega - napisali przedstawiciele AJC na Twitterze. - Słodkie zdjęcie zostało zalane falą antysemickich komentarzy. Musimy walczyć o to, by media społecznościowe były wolne od nienawiści.

Zobaczcie zdjęcie, które opublikował Mark Zuckerberg. Czytanie komentarzy najlepiej jednak sobie odpuścić:

Źródło: Facebook.com @zuck

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Aktywiści zabezpieczyli skrajnie zaniedbanego konia. Jego właścicielem jest Antoni Gucwiński

Czytaj więcej >
IG i EN

Gwiazdy i ich zwierzęta

Wendzikowska w ogniu krytyki za zdjęcie z flamingami. "One mają podcięte skrzydła"

Czytaj więcej >
Pies nad jeziorem

Gwiazdy i ich zwierzęta

Upał i zwierzęta. Jak zabezpieczyć psa przed gorącem?

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Janusz Korwin-Mikke uratował ptaszka z potrzasku. Rodzina aż piała z zachwytu

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Obrońcy zwierząt oskarżają Antoniego Gucwińskiego o zaniedbanie. Jest odpowiedź

Czytaj więcej >
instagram/ladygaga

Gwiazdy i ich zwierzęta

Porywacze psów Lady Gagi aresztowani. Policja ujawniła dane porywaczy

Czytaj więcej >