Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Gwiazdy i ich zwierzęta > Mark Zuckerberg pokazał zdjęcie swojego pieska. Zalała go fala hejtu
Emil Hoff
Emil Hoff 17.07.2021 02:00

Mark Zuckerberg pokazał zdjęcie swojego pieska. Zalała go fala hejtu

BeFunky-collage - 2021-07-17T121106.433
Facebook.com @zuck

Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, sam posiada konto na swojej platformie i od czasu do czasu publikuje na nim zdjęcia i filmy ze swojego życia. Tym razem amerykański multimiliarder postanowił podzielić się z internautami zdjęciem swojego pieska. Nie takiej reakcji się spodziewał.

Mark Zuckerberg nie publikuje postów często, ale gdy już coś zamieści na swoim profilu na Facebooku, jego posty mają wielkie zasięgi i setki tysięcy reakcji. Podobnie było ze zdjęciem psa.

Bestia jako żydowski piesek

Pies Marka Zuckerberga nazywa się Bestia (Beast) i należy do rasy owczarek węgierski. Założyciel Facebooka opublikował urocze zdjęcie Bestii, na którym piesek nosi skrojony na miarę strój religijnych Żydów: czapkę kipę i modlitewny szal, tallit.

Mark Zuckerberg jest Żydem i choć nie jest przesadnie religijny, to jednak otwarcie mówi o swoich korzeniach, a chorej córce śpiewa tradycyjne żydowskie pieśni z prośbami do Boga o uzdrowienie.

Antysemickie piekło

Zdjęcie opublikowane przez Zuckerberga wygenerowała niespodziewane komentarze ze strony internautów. Pod postem rozpętało się antysemickie piekło, w którym przeciwnicy państwa Izrael z całego świata dali upust swej niechęci do Żydów.

Śmieszna zdjęcie pieska stało się pretekstem dla nienawistników do wylewania w Sieci swojego rasizmu i uprzedzeń. Pod postem przeczytać możemy treści propagandowe Palestyńczyków i organizacji antyżydowskich, obejrzeć karykatury niczym te rodem z lat 30. ubiegłego wieku i nawoływania do wypędzenia Żydów z Bliskiego Wschodu.

Żydzi zaniepokojeni

Postem Marka Zuckerberga zainteresowała się organizacja American Jewish Commitiee, zajmująca się obroną interesów Żydów i monitorowaniem wybryków antysemickich.

- Nikt nie jest bezpieczny od antysemityzmu, nawet pies Makra Zuckerbega - napisali przedstawiciele AJC na Twitterze. - Słodkie zdjęcie zostało zalane falą antysemickich komentarzy. Musimy walczyć o to, by media społecznościowe były wolne od nienawiści.

Zobaczcie zdjęcie, które opublikował Mark Zuckerberg. Czytanie komentarzy najlepiej jednak sobie odpuścić:

Źródło: Facebook.com @zuck

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!