Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage (37)

Facebook @TheAlaskaZoo

Ulubieniec kilku pokoleń Amerykanów odszedł na zawsze. Kraj pogrążył się w smutku

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Jake był ikoną dla kilku pokoleń amerykańskich entuzjastów zwierząt i dzikiej przyrody. Niestety, jego życie nagle dobiegło końca.

Jake był najstarszym niedźwiedziem brunatnym, trzymanym w amerykańskim zoo. Do ogrodu zoologicznego w Anchorage na Alasce trafił jako mały, osierocony miś.

Chłopiec miesiącami oszczędzał na szczeniaka

Chłopiec przez rok oszczędzał na szczeniaka. Jego reakcja na nowego domownika była niesamowita

CZYTAJ DALEJ

Gwiazda zoo

Jake miał dużo szczęścia - zajęli się nim najlepsi specjaliści od niedźwiedzi w kraju. Szybko odnalazł się w nowym miejscu. Przez następnych 39 lat Jake stanowił jedną z główny atrakcji zoo. Stał się ulubieńcem kilku pokoleń amerykańskich dzieci, które odwiedzały ogród zoologiczny.

Jake był wyjątkowo przyjaźnie nastawiony do ludzi. Nauczył się machać do gości, zbliżających się do jego wybiegu. Ten uroczy gest sprawił, że dzieci szalały na jego punkcie. Jake lubił baraszkować z innymi niedźwiedziami, bawić się w gonitwy i chowanego.

Naczelny tester zamknięć

W ciągu 39 lat życia Jake położył też zasługi dla nauki. Behawioryści wiele nauczyli się o niedźwiedziach, obserwując jego zachowanie.

Jake służył także jako niezawodny tester wszelkiego rodzaju przeciw-niedźwiedziowych zabezpieczeń. Każdy nowy projekt pokrywy śmietnika czy lodówki turystycznej poddawany był testowi Jake'a, który umiał wykazać się wielką pomysłowością, by dobrać się do smakołyków.

Dopadła go starość

Niestety, podeszły wiek zaczął dawać się Jake'owi we znaki. Pracownicy zoo i opiekunowie niedźwiedzia podjęli ciężką decyzję o uśpieniu go.

Jake odszedł spokojnie. Wiadomość o jego śmierci pogrążyła w żalu dzieci i dorosłych w całych Stanach Zjednoczonych, dla których Jake był symbolem pięknej alaskańskiej przyrody, a zarazem puchatym kumplem, skorym do wygłupów.

Pracownicy zoo w Anchorage podziękowali internautom za lawinę kondolencji, wyrazów współczucia i ciepłych wspomnień o Jake'u.

Zobacz post na Facebooku, w którym organizacja Alaskańskie Zoo poinformowała o śmierci Jake'a.

Źródło: Facebook @TheAlaskaZoo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >