Swiatzwierzat.pl

Instagram/piotr_rubik

Piotr Rubik wydał majątek na psa z pseudohodowli. Kwota przyprawia o zawrót głowy

7 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Piotr Rubik wydal majątek na psa z pseudohodowli. Ta kwota naprawdę przyprawia o zawrót głowy. To nie pierwszy taki przypadek wśród polskich gwiazd znanych z show biznesu. Eksperci biją na alarm, że zaczyna się niebezpieczna moda na psie hybrydy.

Mieszanki psów rasowych stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród celebrytów i osób rozpoznawalnych. To niepokojący sygnał, bowiem ich poczynania śledzi liczne grono fanów. Psy hybrydowe nie są pochwalane przez znawców kynologii i lekarzy weterynarii.

Piotr Rubik kupił psa z pseudohodowli. Kwota zwala z nóg

W swoich social mediach rodzina Rubików pochwaliła się, że do ich grono dołączył nowy czworonożny podopieczny. Jak się okazuje, wiązało się to z nie lada wydatkiem. Otóż, pies, który zamieszkał z muzykiem i jego najbliższymi to przedstawiciel popularnej rasy hybrydowej.

- Rodzina nam się powiększyła, ale synka jak nie było, tak nie ma... Czekaliśmy na nią długo i oto jest w sieci pochwaliła się Agata Rubik.

Wiadomo również, że rodzina Rubików dla psa wybrała imię Coogee. Żona słynnego kompozytora zdradziła również, że ich suczka należy do "rasy" australijski labradoodle. To mieszanka pudla i labradora, która nie otrzymała akceptacji Związku Kynologicznego w Polsce. Agata Rubik w komentarzach zdradziła, w jakiej hodowli kupili szczenię. W 2020 roku cena za szczeniaka z tamtejszej hodowli wynosiła aż 10 tysięcy złotych! 

Groźna moda na psy hybrydowe

Rubikowie to nie pierwsze osoby z polskiego show biznesu, które zdecydowały się na zakup psich hybryd, czyli psów powstałych w wyniku skrzyżowania co najmniej dwóch różnych ras.  Wcześniej z dużą falą krytyki spotkali się już Anna i Robert Lewandowscy oraz Julia Wieniawa . Zarówno młoda aktorka i piosenkarka, jak i para sportowców przygarnęła pod swój dach psa rasy cavoodle (zwanej często cavapoo).

Wokół nielegalnych mieszańców psów rasowych, nazywanych często "designerskimi", narasta wiele kontrowersji. Pojawiają się skrajne opinie, jakoby pod względem ich statusu niczym się nie różniły od kundli, lecz eksperci pozostają zdania, że jest to łamanie ustalonych zasad. Przy takich eksperymentach zostaje także naruszone uosobienie psa.

Osoby sprzeciwiające się pseudohodowlom niezweryfikowanych psich ras mają obawy, że przedstawiciele hybryd mogą być bardziej obciążeni genetycznie i częściej chorować, niż psy rasowe pochodzące z hodowli zrzeszonych w organizacji FCI. W dodatku nikt nie powinien czerpać korzyści finansowej ze sprzedawania psów będących mieszanką, która może okazać się wybuchowa.

Warto zaznaczyć, że uzyskanie nowej w pełni legalnej rasy to wieloletni proces. Towarzyszą mu uważne obserwacje i nadzór kynologów. Niemniej jednak Rubikom życzymy powodzenia w opiece nad nowym podopiecznym!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: Instagram Piotra Rubika/Agaty Rubik/ Heleny Rubik; laczynaspies.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Agnieszka Woźniak-Starak przestraszyła się nie na żarty. Teraz przestrzega właścicieli psów
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Zofia Zborowska w żałobie. Straciła najwierniejszego przyjaciela, cała rodzina żegna Ziutka
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Filip Chajzer kupił psa. Ma niezwykłą zdolność, idealnie nadaje się do tropienia trufli
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Anna Karwan pochwaliła się owczarkiem australijskim. Czy kupowanie rasowych psów to snobizm?
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Królowa Elżbieta II tuż przed śmiercią złamała rodzinną tradycję. Zrobiła to z miłości do zwierząt
Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Filip Bobek pocieszany po bolesnej stracie. Aktor pożegnał futrzastego przyjaciela
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]