Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies odmawia spania na posłaniu. Kryje się za tym smutny powód
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:53

Pies odmawia spania na posłaniu. Kryje się za tym smutny powód

Harry
twitter/ caitlinwynne2

17-latka z Cheshire opublikowała zdjęcie swojego psa Harry'ego, który zamiast spać na posłaniu, zostawia wolne miejsce na poduszce. Przyczyną zachowania wcale nie jest rozkapryszenie - to hołd dla zmarłego przyjaciela, z którym latami dzielił legowisko. Caitlin Wyanne podzieliła się z internautami zdjęciem przedstawiającym jej ukochanego czworonoga, 9-letniego Harry'ego. Chociaż nastolatka zadbała o to, by jej podopieczny miał wygodne i mięciutkie posłanie, od roku pies uparcie śpi na podłodze obok legowiska. Okazuje się, że jego zachowanie ma związek z bardzo przykrym zdarzeniem z przeszłości.

Lojalny pies wciąż opłakuje swojego najlepszego kumpla

Caitlin opowiedziała, że w 2004 roku rodzice kupili jej rocznego szczeniaka rasy Lhasa apso. Rozkoszny maluch dostał na imię George.

Kilka lat później, kiedy George miał 7 lat, rodzina ponownie się powiększyła i tym sposobem dołączył do nich Harry. Psiaki od początku doskonale się ze sobą dogadywały i stały się nierozłączne. George pełnił rolę starszego rodzeństwa, dlatego cierpliwie bawił się ze szczenięciem i pozwalał mu spać na swoim posłaniu.

undefined

Niestety, w zeszłym roku u George'a zdiagnozowano niewydolność nerek. Rodzina była zmuszona go uśpić.

- Spałam na sofie noc przed tym, jak uśpiliśmy George'a, aby dotrzymać mu towarzystwa, a Harry chodził po pokoju płacząc i nie spał całą noc, jakby wiedział, że coś jest nie tak - wspomina opiekunka zwierząt.

Śmierć najlepszego przyjaciela sprawiła, że świat Harry'ego legł w gruzach. Kiedy George przeszedł przez Tęczowy Most, Harry stracił apetyt, zaczął chodzić z opuszczonym ogonem, a przez kilka tygodni rozpaczał ze smutku i samotności. - Harry nie mógł znieść przebywania w pokoju bez niego i był od niego bardzo zależny – wspomina Wynne. 

"Zostawiłem Ci miejsce, przyjacielu"

Mniej więcej w tamtym czasie nastolatka zaobserwowała kolejną zmianę w zachowaniu swojego podopiecznego. Chociaż Harry wreszcie miał całe legowisko dla siebie, i tak zawsze sypiał obok posłania.

Dziewczyna długo zastanawiała się, dlaczego pupil odmawia spania na wygodnej poduszce, dopóki nie przejrzała zdjęć sprzed roku. Wówczas dotarło do niej, że czworonóg wyraźnie nadal tęskni za Georgem.

undefined

Zmiany zachowania i wyrażania emocji u psów po śmierci innego psa w tym samym gospodarstwie domowym mogą wskazywać na żałobę. Wbrew pozorom, jest ona powszechnym zjawiskiem, która może przesłonić całą radość z obcowania z pozostałymi członkami rodziny. Niezależnie czy chodzi o ludzi, czy czworonogi, strata przyjaciela boli równie mocno.

Źródło: twitter/ caitlinwynne2

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami