Swiatzwierzat.pl
Świat zwierząt

Świętokrzyskie: Bohaterski pies służbowy uratował życie mężczyzny. Chciał popełnić samobójstwo

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies policyjny o imieniu Likier udaremnił próbę samobójczą. Czworonożny bohater poprowadził swojego opiekuna wprost do miejsca, w którym 46-latek usiłował targnąć się na swoje życie. Od nieodwracalnej tragedii mogły dzielić zaledwie minuty, gdyż mężczyzna

Czuły nos Likiera zapobiegł tragedii i w porę wskazał drogę wprost do mężczyzny usiłującego odebrać sobie życie. Pies tropiący w asyście policjanta-opiekuna w ostatniej chwili znaleźli niedoszłego samobójcę, który chciał powiesić się w lesie.

O włos od tragedii. Pies tropiący uratował życie mężczyźnie

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 marca w miejscowości Miedziana Góra (woj. świętokrzyskie). Dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego kieleckiej komendy krótko przed godziną 16. Z relacji przejętej rodziny wynikało, że 46-letni mężczyzna wyszedł z domu silnie wzburzony, grożąc, że idzie targnąć się na własne życie.

Poszukiwania desperata rozpoczęły się niemal natychmiastowo. Do akcji wkroczył bardzo doświadczony przewodnik kieleckiej komendy, wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym - owczarkiem niemieckim nazwanym Likier. W krótkim czasie zwierzę wpadło na trop mężczyzny i ruszyło w stronę kompleksu leśnego oddalonego od domu niedoszłego samobójcy o 1,5 kilometra.

Wkrótce potem przewodnik, wraz z psem służbowym natrafili na 46- latka. Pomoc przybyła w samą porę, ponieważ mężczyzna już poczynił kroki do odebrania sobie życia. Na całe szczęście policjant odwiódł go od desperackiej decyzji i wspólnie z Likierem wyprowadził z lasu. Mieszkaniec Miedzianej Góry został przekazany pod opiekę lekarzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Policjant na medal

Psy patrolowo – tropiące pełnią w szeregach Policji bardzo istotną rolę i muszą pokonać niełatwą drogę, by stać się pełnoprawnym funkcjonariuszem na czterech łapach. Do ich obowiązków należy m.in. ściganie przestępców, tropienie narkotyków i materiałów wybuchowych, czy współpraca ze stróżami prawa na miejscach wypadków. Oprócz tego służą pomocą w przypadku poszukiwania osoby zaginionej, czy z zamiarem odebrania sobie życia. 

Czworonożni policjanci służą ogółowi społeczeństwa i niejednokrotnie ratują ludzkie życie, czego dowodem jest właśnie bohaterska akcja z udziałem Likiera. Wyszkolony psiak z pewnością zasłużył na mnóstwo pochwał i smakołyk po tak ogromnym sukcesie w pracy. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >
pies i robbie

Psy

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

Czytaj więcej >
Nagranie z monitoringu

Psy

Bezczelnie ukradł yorka, gdy właściciel był na zakupach. Wszystko uchwyciła kamera

Czytaj więcej >
Łatek

Psy

Starsi państwo poprosili o pomoc w transporcie pieska. Zgłosił się wicemarszałek Sejmu

Czytaj więcej >
Golden retriever i króliczki

Psy

Golden retriever adoptował zagubione króliczki. Zajął się nimi w najczulszy sposób

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz

Psy

Jan Błachowicz o obowiązkach właścicieli zwierząt. Ma ważny apel do fanów

Czytaj więcej >