Swiatzwierzat.pl
Reksio

facebook/OTOZ Animals

Patologiczny właściciel znęcał się nad psem. Mały Reksio bał się nawet własnego cienia

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami doznali szoku, wchodząc do mieszkania właściciela kundelka imieniem Reksio. Po wywiadzie środowiskowym z sąsiadami podejrzewają, że malutki piesek przeżył prawdziwe piekło, będąc pod "opieką" patologicznego alkoholika.

O sprawie tragicznie zaniedbanego Reksia został powiadomiony OTOZ Animals Inspektorat Gliwice. Zdaniem sąsiadów pies praktycznie w ogóle nie wychodził na spacery, a zza drzwi dochodziły piski wskazujące na to, że w mieszkaniu dochodzi do aktów przemocy.

Zamiast zajmować się psem, urządzał w mieszkaniu libacje

Na miejsce wysłano patrol. W trakcie interwencji okazało się, że pies mieszka w tragicznych warunkach, co jednak nie przeszkadzało jego opiekunowi.

- W mieszkaniu, które było meliną zastaliśmy masę odchodów, moczu i pustych butelek po libacjach właściciela - relacjonują inspektorzy TOZ-u.

Reksio dostawał do jedzenia wyłącznie zepsute odpady mięsne. Patologiczny właściciel rzucał je na podłogę pełną fekaliów, nie dbając o komfort i zdrowie swojego pupila.

Tym, co również rzuciło się inspektorom w oczy, było zachowanie zwierzęcia. Piesek był bardzo wystraszony i nieufny. Zachowywał się tak, jakby nigdy wcześniej nie doświadczył czułości i miłości ze strony człowieka. Ludzki dotyk kojarzył mu się wyłącznie z bólem.

- Kiedy wzięliśmy na ręce przerażonego Reksia jego ciałko całe drżało ze strachu, co utwierdziło nas w tym, że był bardzo źle traktowany - czytamy na Facebooku.

aligator

Mężczyzna zaatakowany przez aligatora. Porażające zdjęcia obiegają sieć

CZYTAJ DALEJ

Reksio znalazł się w dobrych rękach

Podczas interwencji Reksio został natychmiast odebrany z rąk patologicznego właściciela. Obecnie jest bezpieczny i przebywa pod opieką inspektorów gliwickiego TOZ-u.

- Będziemy szukać dla niego dobrego i bezpiecznego domu - obiecują obrońcy praw zwierząt.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją pokrzywdzonego kundelka, to prosimy o bezpośrednie kontaktowanie się z gliwickim inspektoratem, a także udostępnienie jego historii. Sprawmy, by życie Reksia odmieniło się na lepsze.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >