Swiatzwierzat.pl
fb/otoz animals

FB/Otoz Animals

80-latek znęcał się nad psem. Sąsiedzi wezwali pomoc

10 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Sąsiedzi byli w szoku widzą, co pewien 80-latek wyprawia w stosunku do swojego psa. Zdecydowali się zaalarmować organizację pro zwierzęcą. Podejrzewali, że niewielkich rozmiarów suczka przeżywa piekło u swojego opiekuna.

Pies został interwencyjnie odebrany dzięki OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Czujni sąsiedzi nie byli obojętni na los psa, któremu działa się krzywda.

80-latek bił psa

Sąsiadów zaniepokoiło zachowanie 80-latka podczas spacerów z psem. Mężczyzna kopał, szarpał i bił zwierzę. Tłumaczył, że nie chce, aby inni głaskali jego pupila! Przerażona suczka próbowała wyrwać się od mężczyzny, jednak za każde zbliżenie się do innego człowieka otrzymywała cios.

Mało tego, pies nosił zbyt obcisłe szelki, które wbijały się w jego ciało. Podczas spacerów powodowały silne obtarcia, niemalże rany.

- Widać, że szelki nie były w ogóle ściągane, a ich za mocne dopasowanie, powodowało niepotrzebny ból i dyskomfort... Jak tłumaczył się właściciel? „Niepotrzebnie wziął psa. Inka jest dla niego wyłącznie utrapieniem i kłopotem” - informują inspektorzy z OTOZ.

borsuk

Niecodzienna interwencja w Wiśle. Mały borsuk płakał, błagając o pomoc

CZYTAJ DALEJ

Mieszkała sama w kuchni

Inka mieszkała z 80-latkiem pod jednym dachem, jednak nie miała do niego dostępu. Mężczyzna zamknął ją w kuchni za bramką. Nie pozwalał jej wyjść z pomieszczenia.

Pies został interwencyjnie odebrany, wkrótce będzie szukać nowego domu. Osoby zainteresowane adopcją Inki proszeni są o kontakt z OTOZ Animals.

Jednocześnie organizacja składa zawiadomienie o możliwość popełnienia przestępstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

- Nasza interwencja jest przykładem na to, że warto reagować. Dzięki zgłoszeniu sąsiadów Inka została odebrana i ma szanse na nowe, lepsze życie. Jeżeli widzisz, że zwierzętom dzieje się krzywda- NIE BĄDŹ BIERNY- REAGUJ! - czytamy.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >