Swiatzwierzat.pl
Owczarki

facebook/Wolontariusze dla bezdomnych zwierząt - Kołobrzeg, fot. Barbara Patruś

Zachodniopomorskie: Zaginęły dwa owczarki niemieckie, zrozpaczeni właściciele oferują wysoką nagrodę

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dwa owczarki niemieckie o imionach Ares i Rocky zniknęły w tajemniczych okolicznościach z prywatnej posesji. Zwierzęta z miejscowości Oparzno nieopodal Świdwina (woj. zachodniopomorskie) są pilnie poszukiwane, a ich znalazca może liczyć na wysoką nagrodę

Na zachodnim Pomorzu zaginęły dwa dorosłe owczarki niemieckie. Smutna wieść o ich zniknięciu została udostępniona w sieci tysiące razy, dzięki czemu obiegła media społecznościowe w błyskawicznym tempie i dotarła do tysięcy Polaków.

Trwają poszukiwania zaginionych owczarków

Do zaginięcia psów doszło w sobotę, 27 lutego, między godzinami 18, a 21 w Oparznie/kolonie koło Świdwina. Dokładne okoliczności zniknięcia psów wciąż pozostają nieznane. Wiadomo jednak, że psy w chwili zniknięcia miały założone czerwone obroże. 

Minął już prawie tydzień od dramatu właścicieli Aresa i Rocky'ego, jednak po psach dalej nie ma ani jednego śladu. Do poszukiwań czworonogów przyłączyli się wolontariusze dla bezdomnych zwierząt z Kołobrzegu, którzy opublikowali ogłoszenie o zaginionych owczarkach na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku. W komentarzach pod wpisem pojawiły się doniesienia, iż psy mogły trafić do schroniska w Białogardzie. Jednakże ostatecznie ustalono, że chodzi o zupełnie inne zwierzaki.

Opiekunom w dalszym ciągu nie udało się namierzyć miejsca, w którym mogłyby przebywać zaginione psy. W nadziei na przyspieszenie akcji poszukiwawczej oferują wysoką nagrodę pieniężną za odzyskanie owczarków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Psy mogły zostać skradzione dla pieniędzy

Owczarki niemieckie są chętnie wybieraną rasą psów przez Polaków, jednak cena za psa z rodowodem może wynosić nawet powyżej tysiąca złotych. Istnieje zatem możliwość, iż zwierzęta zostały skradzione z pobudek finansowych, a sprawca będzie próbował je sprzedać lub zażądać okupu.

Właściciele Rocky'ego i Aresa zwracają się z gorącą prośbą, aby w razie zauważenia psów lub psa (ktoś mógł rozdzielić zwierzęta), w pierwszej kolejności zadbać o ich bezpieczeństwo, a następnie skontaktować się telefonicznie pod numerem: 791812842. Samo zrobienie im zdjęcia może spłoszyć je niepotrzebnie spłoszyć. Miejmy nadzieję, że psy wkrótce trafią do domu całe i zdrowe. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >