Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wiecznie rozczochrany pers robi furorę w sieci. Wygląda jak po całonocnym szaleństwie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 04.03.2021 01:00

Wiecznie rozczochrany pers robi furorę w sieci. Wygląda jak po całonocnym szaleństwie

Barnaby
instagram/barnaby_persian

Niemal każdy, kto nazajutrz po suto zakrapianej imprezie decyduje się na tak odważny czyn, jakim jest spojrzenie sobie samemu w oczy, powinien kierować się jedną złotą zasadą - nie powinien mieć wygórowanych oczekiwań względem swojej aparycji. Większość osób, która jeszcze kilka godzin wcześniej szalała na parkiecie, zazwyczaj reaguje na własne odbicie nie tyle co zaskoczeniem, co nawet przerażeniem i niedowierzaniem. 

Jeśli i Ty chociaż raz doświadczyłeś tego mało eleganckiego widoku, albo zwyczajnie nie lubisz zrywać się z samego ranka, to mamy dla Ciebie pewne pocieszenie. Istnieje zwierzak, który każdego dnia wygląda jakby dopiero co wrócił z całonocnej zabawy. Co lepsze, stał się dzięki temu sławny!

Pers wygląda jakby dopiero co wstał z łóżka

Kot perski złocisty cieniowany o imieniu Barnaby może nigdy nie degustował szlachetnych trunków, jednak opanował "wczorajszy look" do perfekcji. Kociak, który zasłynął na Instagramie z fryzury nie do okiełzania wygląda jakby w kółko przeżywał znienawidzony przez większość społeczeństwa weekendowy poranek. Plus tego jest taki, że wygląda przy tym rozbrajająco uroczo. 

Na pierwszy rzut oka Barnaby wygląda jak każdy złocisty pers. Jest mruczkiem średniej wielkości o długiej sierści, a przy tym posiada mocną i masywną budowę ciała z zarysowanymi mięśniami. Głowa którą posiada jest okrągła, szeroka oraz podobnie masywna. To jednak nie wszystko. 

Efektu dopełnia rozczochrana we wszystkie strony fryzura, która sprawia, że zwierzak wygląda jakby dopiero co wygrzebał się z łóżka. Nie można też zapomnieć o jego oczach. Persy wyróżniają się dużymi i okrągłymi oczami, które przybierają kolor szmaragdowy, bądź niebieskozielony. W przypadku Barnaby'ego kolor jego tęczówek przywodzi na myśl błękitne przestworza, które jednak trudno dostrzec przez większość czasu. Wszystko dlatego, że przesypia większość dnia! 

Największy śpioch wśród kotów

Zazwyczaj ulubioną formą spędzania wolnego czasu przez koty jest oczywiście oddawanie się częstym i długim drzemkom. Mruczki przesypiają nawet 16 godzin dziennie, lecz w przypadku Barnaby'ego nawet tak długi okres czasu nie jest wystarczający, by zregenerować siły. Opiekunka kocurka wyjaśnia, że jej milusiński potrafi spać nawet po 20 godzin na dobę! Gdyby tylko Barnaby był człowiekiem, to aż chciałoby się zaparzyć mu kubek porządnej kawy, by wreszcie postawić go na nogi. 

Kiedy tylko Barnaby nie śpi, spogląda na świat spod półprzymkniętych, sennych powiek i zastanawia się, kiedy znów będzie mógł odpłynąć w objęcia Morfeusza. Poza tym lubi jeść, polować na zabawki, bawić się ze swoimi bliskimi i pozować do zdjęć. Trudno się nie zgodzić, że unikalna aparycja zwierzaka jest tym, co wyróżnia go na tle innych i sprawia, że z chęcią chcemy śledzić jego codzienne poczynania. 

Obecnie profil Barnaby’ego śledzą 144 tysiące osób, a nowych fanów wciąż przybywa. Sami przyznajcie, że ten zaspany pers potrafi rozczulić dosłownie każdego. Co więcej, większość użytkowników Instagrama reaguje na niego tymi samymi słowami - "to ja dzień po imprezie!" czy "to ja gdy wstaję rano!". A czy Wy widzicie to uderzające podobieństwo?

Zobacz nagrania:

``

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: